Довгоочікувану угоду за «Фазою Один» американо-китайського торгового договору було підписано, як і планувалося, 15 січня.
Від американської сторони документ підписав Президент США Трамп, з китайської – головний перемовник з питань зовнішньої торгівлі віцепрем'єр Лю Хе.
Велика кількість важливих питань у відносинах двох супердержав залишається відкритою.
Основні деталі угоди виглядають так:
- протягом 30 днів з моменту набрання чинності угоди Китай зобов'язується розробити «План дій» з метою посилення механізмів захисту інтелектуальної власності;
- Китай збільшить закупівлі американських товарів і послуг у галузі промислового виробництва, енергетики та сільського господарства щонайменше на $200 мільярдів протягом наступних двох років: промислові товари — $77.7 млрд., сільгосппродукція — $32 млрд., енергетика — $52,4 млрд., послуги — $37,9 млрд;
- Китай дозволить розширити доступ американських фінансових компаній на місцевий ринок;
- американські компанії перестануть піддаватися тиску з боку китайських партнерів з метою розкриття технологічних секретів;
- США має право ввести нові тарифи або вжити інших заходів впливу на Китай протягом 90 днів з моменту невиконання умов договору.
Попри підписання угоди, велика кількість важливих питань у відносинах двох супердержав залишається відкритим. Існуючі тарифи на китайський імпорт залишаються чинними до завершення другої фази переговорів, тобто щонайменше до проведення президентських виборів у США восени цього року.
- Читайте також: Чорний іранський лебідь не злетів
Протягом цього строку американська сторона повинна буде переконатися в тому, що Китай виконує умови першої фази договору, купуючи зазначений обсяг товарів, і, головне, проявляючи активність у боротьбі з крадіжкою технологій та інтелектуальної власності.
Американська сторона повинна буде переконатися в тому, що Китай виконує умови першої фази договору.
Реакція ринків на підписання договору була, звісно, позитивною, але не можна сказати, що бурхливою. Власне, все, як і очікувалося: «Фаза Один» вже давно у нинішніх цінах, як і факт того, що раніше введені тарифи будуть діяти принаймні до осені, оптимізму не додав.
Статистичні дані про стан американської економіки, оприлюднені цього тижня, порадували. Роздрібні продажі зросли на +0,3%, як порівняти з попереднім місяцем. Продажі без урахування автомобілів зросли на +0.7%, що вище за очікувані +0,5%, і особливо радують, як порівняти з повною відсутністю зростання минулого місяця. Без урахування автомобілів і бензину продажі зросли на +0.5% (прогноз — 0,4%), минулого місяця було зареєстровано падіння на 0,2%. Зростання роздрібних продажів — ще одне гарне підтвердження того, що американська економіка відчуває себе цілком упевнено.
- Читайте також: Що нас чекає в 2020 році
ВВП Китаю в четвертому кварталі зріс на 6%. Загалом за 2019 рік китайська економіка зросла на 6,1%, і це найнижчий показник за останні 29 років. В якості основних причин називають слабкий внутрішній попит і, безумовно, торговельну війну зі США.
Звісно, важливою подією тижня став початок сезону оголошення корпоративних результатів. До ранку п'ятниці результати оголосили вже 7% компаній, що входять в S&P 500, з них 76.5% перевищили прогнозні результати. Першими традиційно оголошували банки.
Morgan Stanley, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo, JP Morgan перевершили очікування, Goldman Sachs не зумів. Відмінні результати продемонструвала BlackRock – найбільша в світі компанія з управління активами.
- Читайте також: Жадібність рекордного рівня
Зростання ринку акцій минулого року та збільшення інтересу до інвестицій в ETF спровокували зростання активів компанії на $128.84 млрд. На сьогоднішні активи компанії становлять $7.43 трильйона.
Новий член клубу «трильйонерів». Феноменальне зростання американського ринку акцій у США дозволяє клубу «трильйонерів» розширюватися. До Apple, Amazon і Microsoft цього тижня приєднався Google, акції якого впродвж останнього кварталу минулого року зросли на 17%.
Тesla злітає «до небес». Якщо так і надалі триватиме, то й Tesla коли-небудь увійде до клубу найбагатших та найуспішніших. На початку тижня ціна на акції виробника електромобілів отримала потужний поштовх після того, як Oppenheimer підвищив рекомендацію і позитивно відгукнувся про перспективи компанії.
Tesla – відмінний приклад того, що розмови про кризу, що насувається, залишаються розмовами, а ринок зростає і встановлює нові рекорди.
У ході торгів ціна на акції компанії досягла історичного максимуму в $547. Але вже в четвер ажіотаж збила рекомендація «Продавати» від Morgan Stanley, і ціна акцій упала до $498. Зауважте, що наприкінці серпня вона становила $211. Як самі бачите, майже у два з половиною раза за чотири з половиною місяці, і це попри те, що більшість великих банків Уолл-стріт рекомендує Продавати акції компанії.
Спасибі ФРС! На мій погляд, Tesla – чудовий приклад того, що розмови про кризу, яка насувається, залишаються розмовами, а ринок зростає і встановлює нові рекорди.
Цього тижня S&P 500 подолав позначку в 3,300. І не дивно, що синдром FOMO (страх втратити можливість) шириться і міцніє серед усіх бажаючих заробити на інвестиціях в ринок акцій.
Та врешті за все ми повинні дякувати ФРС, який вельми щедро підживлює ринок дешевими грошима. Спасибі!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора