Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чорний іранський лебідь не злетів

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Звичайно ж, головною темою тижня був Іран. Після вбивства впливового іранського генерала і обіцянок його соратників помститися ринки завмерли в очікуванні.

І здавалося, дочекалися. Залп іранських ракет по американських цілях в Іраку, на думку багатьох, повинен був стати тим «чорним лебедем», який одним помахом крила знищив би найдовший зростаючий ринок в історії. В очікуванні відповіді Трампа на іранську атаку ф'ючерси на основні індекси пішли донизу, а золото і нафта стрімко зросли. Усе закономірно!

Читайте також: Що на нас чекає 2020 року

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

І коли здавалося, що «все пропало» і «гаряча голова» Трамп відплатить іранцям по-справжньому, як і погрожував, усе вийшло зовсім інакше. Нічний твіт президента США про те, що «все буде добре... і пресконференція відбудеться вранці», трохи заспокоїв інвесторів і збив панічні настрої.

QuoteІ коли здавалося, що «все пропало» і «гаряча голова» Трамп відплатить іранцям по-справжньому, як і погрожував, усе вийшло зовсім інакше.

Ну а вранці в ході виступу Трамп взагалі продемонстрував верх розсудливості, геть забувши про свою ж погрозу вдарити по 52 іранських мішенях, на які націлилися суперсучасні смертоносні американські ракети. Замість нищівного удару він пообіцяв накласти додаткові економічні санкції, тим самим повністю заспокоївши інвесторів, які готувалися до «Третьої світової».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Трагедія з українським літаком на ринки ніяк не вплинула. Навпаки, коли з'явилася версія, що наш літак став жертвою іранської ППО, а не технічних неполадок, акції Boeing навіть підросли. На жаль, збиті літаки з сотнями загиблих пасажирів не заважають ринкам рости.

Читайте також: Жадібність рекордного рівня

Тож після заспокійливих промов Трампа ціни на американські акції на радощах пішли вгору, і протягом двох наступних днів ринки з успіхом брали нові історичні висоти.

Як і було обіцяно президентом Трампом, санкції не змусили на себе чекати. Про них вранці в п'ятницю оголосили держсекретар Помпео і міністр фінансів Мнучін. Особисті санкції торкнулися восьми високопоставлених іранських керівників. Що стосується економічної складової, то під удар потрапили іранські виробники металу, будівельна галузь, машинобудування та гірничодобувні підприємства.

Читайте також: Ще один «нулик» до бонусу за 2019 рік

Як сказано в заяві, санкції діятимуть доти, доки «іранський режим не припинить фінансувати глобальний тероризм і назавжди не відмовиться від ядерних амбіцій».

Важливою економічною кінцівкою тижня став звіт про ринок праці за грудень, результати якого частково виявилися гірше за очікування. Кількість нових робочих місць, створених у грудні, склала 145 тис. (прогноз – 160 тис.).

Читайте також: Хто може вкрасти Різдво

До того ж уточнена статистика продемонструвала, що у жовтні кількість створених робочих місць склала 152 тис. — це на 4 тис. менше, ніж було оголошено раніше, а в листопаді — 256 тис., що на 10 тис. менше початкових даних. Рівень безробіття залишився, як і раніше, рекордно високим: 3.5%.

QuoteЗ одного боку, це є індикатором того, що загрози для інфляції немає, але з іншого, такий низький ріст викликає у багатьох економістів здивування на тлі рекордного рівня безробіття.

Важливим є те, що в грудні робочі місця створювалися переважно в сфері послуг, тоді як промисловий сектор продовжує відчувати проблеми, скорочуючи кількість працівників. Погодинна оплата в грудні зросла на 2.9% у річному вимірі при прогнозі на рівні 3.1%.

З одного боку, це є індикатором того, що загрози для інфляції немає, але з іншого, такий низький ріст викликає у багатьох економістів здивування на тлі рекордного рівня безробіття. Загалом же звіт про ринок праці інвесторів не здивував, але й не засмутив...

Ну, і наостанок... Радник Трампа Ларрі Кадлоу в п'ятницю оголосив про те, що договір про «Фазу один» між Китаєм і США, як і планувалося, буде підписано 15 січня. До цього все готово. Новина гарна, але вже давно у цінах.

Загалом же дуже позитивний початок року – Dow Jones у п'ятницю вперше перевищив 29,000, інші індекси теж на історичних максимумах. Схоже, що 2019-й рік триває...

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини