Хто може вкрасти Різдво

Іван Компан
Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Варто було Президентові США на початку тижня заявити, що він може і почекати з підписанням договору з китайцями, як ринки моментально «побігли на південь».

Сценарій «не домовитися взагалі» просто не закладений в нинішні ціни, і зупинка переговорів неминуче викличе істотне падіння ринків. Наступного дня ситуація розвернулася в протилежний бік. В публічний простір просочилася інформація про те, що переговори все-таки йдуть і, начебто, за планом, а шанси на підписання договору за «фазою один» до 15 грудня — вельми високі.

Так що чекати розв'язки залишилося недовго. Або договір буде, і тоді ринки закінчать цей фантастичний у всіх сенсах рік на мажорній ноті, або Дональд Трамп підвищить на 15% тарифи на $165 млрд китайського імпорту, що, найімовірніше, обвалить ринок, а Президент США стане Скруджем, який вкраде у трейдерів Різдво.

Виробничий PMI за листопад, який розраховує Institute of Supply Management (ISM), оприлюднений у США в понеділок, склав 48.1, що нижче очікувань на рівні 49.2, і вказує на сповільнення у виробничому секторі.

Ринок праці демонструє фантастичну силу і провокує інвесторів до подальших покупок, розпалюючи і без того чималий апетит до ризиків.

Найважливішим економічним звітом тижня, безсумнівно, став Звіт про ринок праці, який, власне, і забезпечив потужне зростання ринку акцій у п'ятницю, в той же час відправивши облігації та золото «на південь». Звіт продемонстрував, що ринок праці зростає, а рівень безробіття знаходиться на рекордно низькому рівні, мінімальному за останні 50 років.

Кількість робочих місць зросла на 266 тисяч протягом місяця, хоча очікувалося лише 180 тисяч. Мабуть, це найбільше перевищення прогнозу з початку року. Збільшення середньої погодинної оплати праці становило 0.2% порівняно з минулим місяцем. У річному вимірі зростання склало 3.1%, в той час, як в жовтні цей показник склав 3.2%. Отже, ринок праці демонструє фантастичну силу і провокує інвесторів до подальших покупок, розпалюючи і без того чималий апетит до ризиків.

Доки навчені досвідом інвестори розмірковують про кризу, ринки ростуть. Хоча, заради справедливості все-таки треба сказати, що 15 грудня може перевернути все з ніг на голову, якщо раптом Трамп і китайці не домовляться.

Хороших всім вихідних і вдалих інвестицій!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини