Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Ленд-ліз як ляпас Путіну та радянська вулиця Гітлера

Олександра Захарова
політичний оглядач
Колаж The Page

Колаж The Page

Ухвалений Конгресом США ленд-ліз — це не тільки швидкі постачання зброї, адже тепер Джо Байдену не доведеться долати гори бюрократичних процедур.

Це реально потужний сигнал, історичне відсилання, фак «вєлікой» росії, як хочете, що так пишається своєю перемогою над фашизмом.

  • Перший сигнал ключовий: уперше з 1941 року ухвалено закон, що допоміг Великій Британії протриматися до вступу США у війну та забезпечив СРСР необхідною для оборони зброєю після двох років «лобизання в ясна» з Німеччиною.

Тобто через 80 років США (Сенат — одноголосно, Конгрес — майже одностайно) дають чіткий знак усьому світу й Володимиру Путіну зокрема, хто є Адольфом Гітлером XXI століття.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • Другий сигнал історичний: перемогу над Гітлером було досягнуто не однією мужністю солдатів СРСР, якої, до речі, Вінстон Черчілль не применшував, хоча й сварив радянське командування, яке жертвувало людьми й технікою без жалю та будь-яких думок про заощадження чужого ресурсу. Був ще ленд-ліз десь на $11 млрд.
  • Третій сигнал перспективний: США нарешті разом з європейськими союзниками повірили в перемогу України та готові зробити для неї все можливе, навіть «перевернути небо та землю». Як тобі таке, владімір путін?

«Альтернативна» історія шкереберть

Закон про ленд-ліз 80 років тому дав змогу швидко озброювати Совєти, які спалювали зброю так швидко, як і зараз, але хоча б у позиції оборони.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас британці холодної зими 1941 року доправляли росіянам, які перебували в облозі, гуманітарну допомогу, що її всю війну збирала Клементина Черчілль разом із Червоним Хрестом та іншими благодійними організаціями. Волонтери, що йшли через сніги до східного фронту, гинули дорогою — додому поверталися не всі.

Чи писали про це радянські та чи пишуть сучасні росіянські підручники? Глибоко сумніваюся. Як і про те, що «вєлікая побєда» була омита кровʼю поляків, яких СРСР розстрілював і кидав до таборів ще в 1939 році, і кровʼю українців, частину з яких після війни оголосили колаборантами.

Наприклад, Олександр Довженко в «Україні в огні» пише про жінок, що повернулися з німецького полону й одразу потрапили під радянський «справедливий» повоєнний суд. Така сама доля чекала на багатьох колишніх полонених солдатів.

nakaz-lviv.jpeg

Усі ці сторінки історії зараз підіймаються, і підіймаються не тільки для українців, які свого часу могли не мати таких акцентів у шкільних підручниках, багато в чому ще совєтізованих, але й для Німеччини, що застрягла у своїй провині перед СРСР і забула, як свого часу окупувала цілу Україну.

Бо для неї, судячи з тісних обійм із російським енергобізнесом, тої України не існувало мало не до 24 лютого 2022 року, а то й трохи довше. Що цікаво, Гітлер цю назву згадував і чудово знав, маючи на нас свої «особливі» плани.

А тепер німці переживають повоєнну провину вдруге — уже перед українцями. Доброго ранку.

Бундестаг уже навіть проголосував за постачання нам важкого озброєння.

На тлі ленд-лізу та всіх цих одкровень щодо історичного шляху Києва до «вєлікой пабєди» над фашизмом виникає все більше запитань. Не забуваймо, що «Вєлікая Отєчествєнная» в росіянців тривала з 1941 по 1945 рік.

«Другий фронт тепер» після поділу Європи

cherchill.jpeg

Про два роки тісних стосунків Сталіна з Гітлером і спільний марш Європою росіяни дуже успішно забувають або вважають то фейками англосаксів, яким уже погрожують чим можуть — від мавпи з ядерною гранатою до ракети «Сатана-2». Символічно.

Наводжу тут знову уривок зі спогадів Черчілля саме про Совєти в Другій світовій:

Quote«Аж до тієї миті, коли совєтський уряд зазнав нападу Гітлера, він, здається, ні про кого не дбав, крім себе. Совєти з кам’яною незворушністю споглядали крах фронту у Франції 1940 року й наші марні зусилля створити 1941 року фронт на Балканах. Совєти надавали значну економічну допомогу нацистській Німеччині».
Quote«Тепер, ставши жертвами ошуканства й заскочені зненацька, вони самі опинилися під вогненним німецьким мечем. Першим поривом Совєтів було — і потім стало їхньою постійною політикою — прохання усієї можливої допомоги від Великої Британії та її імперії, ймовірний поділ якої між Сталіним і Гітлером упродовж останніх вісьмох місяців затуманював совєтські голови».
Quote«Совєти, не вагаючись, почали нагально й галасливо вимагати від зацькованої й стражденної Британії, щоб вона посилала їм озброєння. Совєти спонукали США переадресовувати їм максимальну кількість припасів, на які ми розраховували, а передусім навіть улітку 1941 року напористо наполягали на висадці британців у Європі попри ризики та кошти, щоб відкрити другий фронт».
Quote«Британські комуністи, які доти на наших заводах коїли найгірше, на що були здатні, хоч й не набагато, і викривали «капіталістичну та імперіалістичну війну», миттєво змінили курс і заходилися дряпати гасло «Другий фронт тепер!» на стінах і плакатах».

Ленд-ліз і вулиці Гітлера та Рібентропа

Колаж The Page

Колаж The Page

Оборот на 80 років. Байден повинен підписати ленд-ліз, як свого часу це зробив Рузвельт

Маленький історичний екскурс про те, що відбувалося потім: у 1941 році лорд Бівербрук (міністр постачання у Воєнному кабінеті Черчілля) очолив британську делегацію до Москви, аби запропонувати всю допомогу із постачання озброєнь і припасів, що могла надати Велика Британія, включно з ленд-ліз-постачанням зі Штатів.

Попри те що британці приїхали з пропозицією про поміч, приймали їх без особливих почестей, звинувачуючи в усіх бідах. Водночас генерали привезли з тої поїздки цікавий анекдот, який Черчілль навів у своїх спогадах:

Quote«Одному інциденту, про який розповів генерал Ісмей в апокрифічній і жвавій формі, можна дозволити пом’якшити мою розповідь. Його ординарцеві, морському піхотинцеві, один гід «Інтуристу» показував пам’ятки Москви. «Ось, — розповідав росіянин, — готель «Іден», раніше готель «Рібентроп». Ось вулиця Черчілля, раніше вулиця Гітлера. Ось вокзал імені Бівербрука, раніше вокзал імені Ґерінга. Товаришу, хочете сигаретку?» Піхотинець відповів: «Дякую, товаришу, раніше паскуда!»

За підсумками переговорів делегати підписали із Совєтами протокол. Він визначив, що постачання з Великої Британії та США можуть бути доступні для росії в період із жовтня 1941 до червня 1942 року.

Транспортування та розвантаження всіх озброєнь у СРСР Совєти також скинули на США та Британію


Що ж, історія йде по колу та обертається до кривавого режиму Путіна не найприємнішим для нього боком. Що б там не згодували про це рішення американців насєлєнію московії, західний світ починає наздоганяти британців у вивченні уроків Другої світової. Українцям залишається вірити в перемогу, адже тепер у неї нарешті повірили й наші союзники.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини