Facebook Pixel

Оптимістично, але дорого! Що турбує інвесторів на тижні перед Великоднем

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

Тиждень буде коротким, адже у п'ятницю ринки будуть закриті напередодні Великодня, але від цього не менш насиченим і цікавим.

Основною темою тижня, якщо нічого несподіваного не станеться, буде економіка, а головною подією — звіт про ринок праці за березень, який, цілком можливо, буде сповнений позитиву. Згідно з прогнозом, очікується, що в березні було створено 630 тис. робочих місць, максимальне значення, починаючи з жовтня минулого року, а рівень безробіття знизиться до 6%.

У лютому ці величини досягли, відповідно, 379 тис. і 6,2%. Цілком ймовірно, що нас навіть може очікувати приємний сюрприз, враховуючи, що вакцинація в США йде більш ніж успішно, обмежень стає все менше, погода все тепліше, а різні індикатори вказують на те, що ділова активність зростає.

Telegram Logo

У березні зареєстровано збільшення пасажиропотоку в аеропортах і кількості відвідувачів у ресторанах, що є непрямим свідченням збільшення попиту на робочу силу в ресторанному, готельному та інших подібних бізнесах, раніше закритих через пандемію.

За даними Small Business Pulse Survey, кількість бізнесів, які почали брати людей на постійну роботу, збільшилася в першій половині березня до 7,1%, а кількість відпрацьованих годин зросла на 7,7%, сягнувши максимальних значень з минулого літа.

Також впевнене зростання пасажиропотоку через транспортні вузли, магазини роздрібної торгівлі, і місця відпочинку демонструє і Google mobility data. Все це говорить про те, що економіка оживає й дуже швидкими темпами, що не може не радувати.

І, тим не менш, незважаючи на успіхи й оптимізм, кількість робочих місць, втрачених за рік через пандемію, становить близько 10 млн, якщо порівнювати з лютим 2020-го, так що до повної перемоги ще далеко. Хоча і це можна трактувати як гарну новину, що гарантує підтримку економіки з боку держави.

У вівторок на нас чекають дані про Індекс впевненості споживачів, який, судячи з усього, теж буде на висоті. Згідно з прогнозом, очікується зростання індексу з 91,3 до 96,1. Для порівняння, два роки тому, задовго до пандемії, його значення досягало 128,0.

Однак динаміка позитивна і разом зі збільшенням кількості вакцинованих, що створюються робочими місцями і чеками уряду для малозабезпечених, зростає і впевненість суспільства, що все буде добре. А буде впевненість, збільшаться і рівні споживання, що, зі свого боку, позитивно позначиться на відновленні економіки.

Як бачите, очікування досить оптимістичні та все б добре, якби не поточна оцінка. Всі індикатори, без винятку, вказують на те, що ринок переоцінений та навіть не- зважаючи на суцільний позитив, що доноситься з макроекономічних фронтів, перспективи подальшого зростання ринку виглядають не дуже переконливо.

За даними Yardeni, форвардна P/E S&P 500 становить 21,9, і це максимальне значення з 2001 року. Улюблений індикатор Баффета, співвідношення капіталізації публічних компаній до ВВП, знаходиться на історичному максимумі. Прикладів достатньо і правило, з якого випливає, що «ринок має властивість повертатися до середнього», поки що ніхто не скасовував.

Також дуже цікаво буде дізнатися, що все ж таки спонукало/змусило клієнта/клієнтів Morgan Stanley і Goldman Sachs моментально ліквідувати позиції, загальною вартістю $18 млрд. Чи це вимушений захід, чи дар передбачення? І головне — одноразова чи це акція або початок чогось більшого? Будемо сподіватися, що прийдешній тиждень проллє більше світла на ситуацію.

Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини