Тиждень буде коротким, адже у п'ятницю ринки будуть закриті напередодні Великодня, але від цього не менш насиченим і цікавим.
Основною темою тижня, якщо нічого несподіваного не станеться, буде економіка, а головною подією — звіт про ринок праці за березень, який, цілком можливо, буде сповнений позитиву. Згідно з прогнозом, очікується, що в березні було створено 630 тис. робочих місць, максимальне значення, починаючи з жовтня минулого року, а рівень безробіття знизиться до 6%.
У лютому ці величини досягли, відповідно, 379 тис. і 6,2%. Цілком ймовірно, що нас навіть може очікувати приємний сюрприз, враховуючи, що вакцинація в США йде більш ніж успішно, обмежень стає все менше, погода все тепліше, а різні індикатори вказують на те, що ділова активність зростає.
У березні зареєстровано збільшення пасажиропотоку в аеропортах і кількості відвідувачів у ресторанах, що є непрямим свідченням збільшення попиту на робочу силу в ресторанному, готельному та інших подібних бізнесах, раніше закритих через пандемію.
За даними Small Business Pulse Survey, кількість бізнесів, які почали брати людей на постійну роботу, збільшилася в першій половині березня до 7,1%, а кількість відпрацьованих годин зросла на 7,7%, сягнувши максимальних значень з минулого літа.
Також впевнене зростання пасажиропотоку через транспортні вузли, магазини роздрібної торгівлі, і місця відпочинку демонструє і Google mobility data. Все це говорить про те, що економіка оживає й дуже швидкими темпами, що не може не радувати.
І, тим не менш, незважаючи на успіхи й оптимізм, кількість робочих місць, втрачених за рік через пандемію, становить близько 10 млн, якщо порівнювати з лютим 2020-го, так що до повної перемоги ще далеко. Хоча і це можна трактувати як гарну новину, що гарантує підтримку економіки з боку держави.
У вівторок на нас чекають дані про Індекс впевненості споживачів, який, судячи з усього, теж буде на висоті. Згідно з прогнозом, очікується зростання індексу з 91,3 до 96,1. Для порівняння, два роки тому, задовго до пандемії, його значення досягало 128,0.
Однак динаміка позитивна і разом зі збільшенням кількості вакцинованих, що створюються робочими місцями і чеками уряду для малозабезпечених, зростає і впевненість суспільства, що все буде добре. А буде впевненість, збільшаться і рівні споживання, що, зі свого боку, позитивно позначиться на відновленні економіки.
Як бачите, очікування досить оптимістичні та все б добре, якби не поточна оцінка. Всі індикатори, без винятку, вказують на те, що ринок переоцінений та навіть не- зважаючи на суцільний позитив, що доноситься з макроекономічних фронтів, перспективи подальшого зростання ринку виглядають не дуже переконливо.
За даними Yardeni, форвардна P/E S&P 500 становить 21,9, і це максимальне значення з 2001 року. Улюблений індикатор Баффета, співвідношення капіталізації публічних компаній до ВВП, знаходиться на історичному максимумі. Прикладів достатньо і правило, з якого випливає, що «ринок має властивість повертатися до середнього», поки що ніхто не скасовував.
Також дуже цікаво буде дізнатися, що все ж таки спонукало/змусило клієнта/клієнтів Morgan Stanley і Goldman Sachs моментально ліквідувати позиції, загальною вартістю $18 млрд. Чи це вимушений захід, чи дар передбачення? І головне — одноразова чи це акція або початок чогось більшого? Будемо сподіватися, що прийдешній тиждень проллє більше світла на ситуацію.
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора