Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Державні інвестиції, Довіра та Україна

Генрі Штеренберг
Президент World Trade Center Kyiv
Фото: WorldSpectrum/Pixabay

Фото: WorldSpectrum/Pixabay

Нещодавно мережу охопила дуже цікава новина: публічні акції деяких із найбільших світових компаній, як-от Facebook, Tesla, Visa, Microsoft і Netflix, стануть доступними місцевим інвесторам на українському фондовому ринку. Безсумнівно, загалом це хороший знак, але його реальний вплив на українську економіку буде пустопорожнім. Де новини про вихід вітчизняних компаній на українські фондові ринки?

Перегляньте публікації котирувань на Нью-Йоркській фондовій біржі чи NASDAQ — американські компанії там у переважній більшості! Останні новини про український фондовий ринок зміщують акцент із ключового елементу: там мають реєструватися українські компанії, щоб інвестори з усього світу могли вільно надати капітал, необхідний для їхнього зростання.

Чому компанії загалі виходять на біржі?

Переваг безліч. З-поміж основних причин — залучення капіталу для забезпечення зростання, надання можливості вивести з компанії частки для засновників і початкових інвесторів, використання акцій для залучення топових керівників вищої ланки й навіть використання акцій компанії як капіталу в злиттях та поглинаннях. Але є й мінуси публічності: витрати, регулювання, дотримання вимог, тиск інвесторів на менеджмент тощо.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Чи насправді Україні потрібен фондовий ринок? На мою думку, ні. Й ось чому.

Біржі були дуже впливовими впродовж майже всього ХХ століття. Наразі, у ХХІ столітті, ситуація кардинально відрізняється. Зараз компанії мають більше можливостей для залучення капіталу, взагалі ніколи не виходячи на біржу. Технології, включно з блокчейном, уже змінили операційну динаміку фінансових бірж. На початку 90-х років, коли я був біржовим маклером в інвестиційному банку Raymond James, розподіл між заявкою та пропозицією на NASDAQ міг становити до долара, а сьогодні розподіл навіть на пару центів є рідкістю.

Підписуйтесь на нас в Google News!

NYSE славилася своїм «фахівцем» на біржі, який керував сторонами купівлі та продажу акцій для забезпечення стабільності. Сьогодні все відбувається в електронному вигляді. Крім того, глобальні біржі криптовалют, які найближчим часом представлятимуть акції корпорацій, порушать поточний стан речей ще більше.

Зростання та розвиток вітчизняних компаній має стати точкою фокусу для України, а фондова біржа — лише один з інструментів для забезпечення цього. На мою думку, найважливішим основоположним блоком майбутнього зростання будь-якої компанії є довіра. Перш ніж ви зможете залучити фінансовий капітал, вам потрібен «капітал» довіри.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини