Facebook Pixel

Де шукати eco-friendly житло в Україні

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Екосексуали підкорюють цей світ: мода на сортування сміття, прибирання в громадських місцях, плоггінг й інші екологічні ініціативи потроху стають частиною нових звичних підвалин життя.


У житловому будівництві мода на eco-friendly-проєкти — теж на порядку денному.

Якщо ви в пошуку житла, де намагаються мінімізувати вплив людини на навколишнє середовище за допомогою сучасних технологій, зверніть увагу на наступні параметри новобудови.

Енергоефективність. Дивимося на технологію будівництва, використовувані матеріали в обробці, зокрема системи вентильованих навісних фасадів, матеріал утеплювача та його характеристики. Обов'язково вивчаємо протипожежні особливості.

Розумне освітлення в місцях загального користування, датчики руху, які сповіщають, коли в холі та під'їзді потрібне додаткове джерело світла, а коли вмикається режим економії, енергоефективні склопакети — всі ці аспекти також мають значення.

До речі, їх ви можете відстежити в проєктах багатьох компаній на ринку: на думку відразу ж спадає Інтергал-Буд, Edelburg Development, Saga Development, KAN Development, група компаній DIM.

Екоматеріали та утилізація. Екологічне будівництво передбачає використання сучасних матеріалів, які менше зашкоджають природі.

Більше натуральних, ніж штучних. Камінь, дерево, залізо використовується все частіше для малих архітектурних форм та благоустрою прилеглої території.

Крім цього, важливим аспектом є грамотна утилізація відходів і роздільне сортування сміття.

Зокрема, наприклад, він практикується в усіх проєктах Інтергал-Буду з початку року, займається подібним KAN Development, вивчають можливості ще кілька девелоперів. Але масовим тренд поки не став.

Автономність. Необхідний елемент автономності — система «розумний будинок» і сучасні інженерні технології. Фільтри очищення води, до речі, сюди ж.

Технологія «розумного будинку» передбачає, що в ньому встановлено максимальну кількість необхідних датчиків, які дозволяють реагувати на штатні та позаштатні ситуації, а також інтерактивно дистанційно керувати інженерними системами.

Це про те, як економити ресурс, а також скорочувати невиправдані фінансові витрати.

Ще один елемент автономності — сади та ферми, які з'являються в складі ЖК і вирішують потреби жителів у деяких продуктах харчування.

Наприклад, у ЖК «Сирецькі сади» безпосередньо на території висаджені плодові дерева, урожай яких — для майбутніх мешканців ком'юніті новобудови.

А в 02 Residence, за задумом девелопера, з'явиться екоферма, де можна вирощувати овочі самому або доручити це агроному за додаткові гроші.

Екотранспорт. Електросамокати, велосипеди стають альтернативою традиційним автомобілям, а зарядки для електрокарів дозволяють відмовитися від звичного бензину та вихлопних газів на користь електричних автомобілів. Усе це вже є в ЖК Києва.

Амбасадором велопрокату в Києві стала компанія Інтергал-Буд, яка домовилася з компанією Nextbike та встановила на території всіх столичних комплексів «Інтергал-Буд» фірмові велостанціі.

Можна взяти велосипед і поїхати у справах або просто на прогулянку в будь-яке місце.

Зелене майбутнє. У довгостроковій перспективі, думаю, українські девелопери зможуть реалізувати підхід zero emission, коли будь-який житловий комплекс виробляє самостійно та споживає стільки енергії і комунальних ресурсів, скільки необхідно жителям, а відходи використовуються для переробки в нове тепло, електроенергію і воду.

Щоб досягти нульового балансу між відходами та споживанням, звичайно, потрібно спочатку навчитися розумного споживання. Для цього необхідна масова адаптація відомих зараз екоініціатів у житлові проєкти та підтримка з боку покупця. Ринок нерухомості нині змінює саме він.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]