Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що стоїть за кадровими призначеннями в Кабмін

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page
Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Сьогоднішній випуск буде присвячений новим кадрам в уряді. Як розповіло The Page джерело в «Слузі народу», причин, з яких віцепрем'єром і міністром енергетики не призначили Юрія Вітренка, було дві.

Quote«Передусім Вітренка просували Ігор Коломойський і Віктор Пінчук. По-друге, голова ОП Андрій Єрмак. Коломойському Вітренко пообіцяв щонайменше не підвищувати, а як максимум знизити тарифи на електроенергію для великих промислових споживачів. Робити це планувалося завдяки зниженню тарифів на теплову енергетику», — пояснив співрозмовник видання.

За його словами, це не влаштовувало Ріната Ахметова, який домовився з депутатами з групи Іллі Павлюка та Дмитра Разумкова про те, щоб вони не голосували за Юрія Вітренка. Ігнорували голосування й депутати, які є близькими до Арсена Авакова.

Telegram Logo

Найбільш незвичайна історія, за словами співрозмовника видання, сталася з голосуванням за виділення $4 млн премії Юрію Вітренку. Останній обіцяв фракції «Слуга народу», що гроші будуть виплачені йому впродовж декількох років. Але «Нафтогаз» несподівано ухвалив рішення розрахуватися за боргами вже найближчим часом.

Чому — версії, принаймні, дві. У «Слузі народу» говорять, що це була ініціатива наглядової ради НАК, де Вітренка недолюблюють. Джерело, наближене до Офісу президента, навпаки, стверджує, що ініціатором виступив Андрій Єрмак. У будь-якому разі ця виплата зіграла з Юрієм Вітренком злий жарт.

Частина депутатів відмовилися за нього голосувати після ухвалення цього рішення, пославшись на те, що він порушив обіцянки, які дав фракції.

Призначення Вітренка залишається сумнівним. Повторне голосування за його кандидатуру мали ініціювати у Верховній Раді завтра. Але кандидатуру так і не внесли.

Друга історія стосується нового міністра АПК. Як розповіло The Page джерело в «Слузі народу», Тарас Висоцький, колишній заступник міністра економіки, який курував аграрний сектор, був близьким до підприємців Юрія Косюка та Ріната Ахметова.

Майбутній же міністр АПК Роман Лещенко цілковито є людиною президента Володимира Зеленського. Отже, главі держави вдасться відновити контроль над галуззю.

За даними джерела в Офісі президента, Володимир Зеленський також отримав лояльного керівника на чолі Дніпропетровської області.

Нинішній її глава Валентин Резниченко є близьким до мера Бориса Філатова та підприємця Геннадія Корбана, які перебувають у натягнутих відносинах із попереднім головою ОДА Олександром Бондаренком.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини