Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: що вигадав Дмитро Фірташ і кого призначать до Приватбанку

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Цього тижня закінчилася епопея зі зниженням ціни на газ. Механізм, запропонований в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком, виявився неринковим і недосконалим, розповів співрозмовник в Офісі президента.

За його словами, основний власник облгазів Дмитро Фірташ уже придумав, як викрутитися в ситуації, коли ціни та заробітки є обмеженими, а клієнтів «Нафтогазу» віддавати ніхто не хоче. Команда Фірташа завжди була сильною в юридичній казуїстиці.

Цього разу схема виглядає так: завищити обсяги споживання за січень, коли ще діє стара висока ціна на газ і маржа регіональних збутів віденського в'язня становить 25-30% (благо, були аномально низькі температури, і підвищені обсяги буде легко сховати), і максимально зібрати гроші з ринку. А на лютий-березень, коли ціни будуть обмежені, а маржа в кращому разі становитиме 2-5%, як раніше за ПСО, обсяги будуть занижені.

Quote«Їх перекинуть на наступний період — квітень, коли ціна знову повернеться до ринкового, більш високого рівня. Просто й зі смаком. Тому споживачам радимо уважно дивитися у свої платіжки за січень і не дати себе розвести на гроші. Зі скаргами можна звертатися до НКРЕ. Адже порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих», — розповіло джерело в ОП.

Водночас з огляду на останні настанови президента регулятор не має залишити без уваги масові звернення споживачів, і шанси на те, що неправомірно приписані куби газу будуть скасовані, є високими.

Друга новина прийшла з Мінфіну. У нинішнього голови Приватбанку Пітера Крумханзла закінчується контракт, і він не має наміру його продовжувати. Крумханзл найближчим часом їде до Чехії та, найімовірніше, уже не повернеться.

Кого виберуть замість чинного голови правління, поки невідомо, але про свій інтерес очолити банк, за даними співрозмовника в Мінфіні, уже заявили Геннадій Хелемський з Укргазбанку, Денис Кірєєв з Private equity Fund і колишній голова правління Ощадбанку Анатолій Гулей. Утім, шанси всіх трьох є мінімальними.

Щодо Артема Шевальова та Антона Тютюна, про яких як про можливих претендентів раніше писало видання «Обозреватель», у них, за даними співрозмовника в Мінфіні, шансів обратися головою Приватбанку немає взагалі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора