Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії щодо відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Як розповіло джерело в Офісі президента, там готують масовий наступ на підприємця Ріната Ахметова. На найближче засідання РНБО президент виносить низку вкрай неприємних для бізнесмена ініціатив.
«А ще наступного тижня в Раді голосуватимуть законопроєкт № 5600, і це може мати дуже серйозні наслідки. На середу, 1 грудня, призначено звернення президента до Верховної Ради щодо основ внутрішньої та зовнішньої політики. Щодо зовнішньої політики все зрозуміло з огляду на дії Росії. А щодо внутрішньої – якщо 5600 не проголосують, то президент серйозно розглядає варіант розпуску парламенту», — заявило джерело у Верховній Раді.
Брак коштів у держбюджеті призвів до посилення тиску на сегменти, де зростає тіньовий сектор, розповіло джерело у фракції «Слуга народу».
«Силовикам надійшла вказівка від Офісу президента перекрити всі грошові схеми. У підсумку ДБР влаштувало обшуки на тютюновій фабриці у Львові, на певний час перекривши збут «лівих» цигарок. Проведено обшуки на тютюновій фабриці в Жовтих Водах і в «Укрспирті». Це все ланки одного ланцюга, і спрямовані ці дії на збільшення збору податків і хоча б на тимчасове перекриття «лівих» схем», — пояснив співрозмовник видання.
Як розповіло джерело в Міненерго, на газовому ринку розпочалося протистояння між незалежними постачальниками та силовиками. Європейські ціни на природний газ із минулого літа зросли в 30 разів, що спричинило паритетне зростання цін для українських споживачів, зокрема бюджетної сфери.
«Сама можливість зростання ціни передбачена договорами постачальників із бюджетниками. Проте територіальні відділення Державної аудиторської служби та прокуратури масово подають судові позови про визнання недійсними додаткових угод про підвищення ціни. Незалежні постачальники зі свого боку говорять, що ці гроші давно сплачені за газ іноземним компаніям, тому їхнє повернення є неможливим», – розповіло джерело в міністерстві.
За словами співрозмовника, учасники ринку скаржаться на те, що замість підготовки до зими та створення запасів газу вони займаються виведенням з-під судового удару структур, які постачали газ бюджетникам.
«Виходить, що ГПУ в і без того кризовий період додатково дестабілізує ринок. Заради «зірочки на погони» вони створюють проблеми трейдерам, які мали б формувати додаткові запаси газу», — впевнені в Міненерго.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також