Facebook Pixel

На Закарпатті розраховують відновити польоти з аеропорту «Ужгород»

У Закарпатській облраді впевнені, що за місяць — другий буде запущено пасажирське сполучення з аеропорту «Ужгород».

На нещодавній сесії Закарпатської обласної ради депутати виділили гроші аеропорту Ужгорода, який чи не єдиний у країні ще не постраждав через війну.

«26 млн грн виділяються для того, щоб у нас з'явився великий, унікальний і, можливо, останній, найголовніший у державі аеропорт», – сказав Володимир Чубірко, голова Закарпатської облради.

Нагадаємо, що за умов війни небо України закрите для польотів усіх цивільних літаків. Але в аеропорту Ужгорода злітно-посадкова смуга майже впирається в держкордон. Тому літак одразу після зльоту опиняється в повітряному просторі Словаччини. І на посадку він заходить звідти.

«Я впевнений, що за місяць — другий у нас полетять борти українських авіакомпаній, які базуються зараз у Європі, у напрямку Відня, якщо потрібно – Праги, Мюнхена», – заявив голова облради.

Нагадаємо: ще 2020 року уряди України та Словаччини врегулювали питання щодо використання повітряного простору під час експлуатації аеропорту «Ужгород».

ОНОВЛЕННЯ. Голова Закарпатської облдержадміністрації Віктор Микита спростував інформацію щодо планів швидкого поновлення роботи аеропорту «Ужгород».

Наразі аеропорт не готовий приймати чи відправляти цивільні рейси на територію Європейського Союзу. Він не має відповідних дозвільних документів на початок роботи. Небо над Україною закрито, закрито й усі аеропорти. Немає підписаних документів з ЄС щодо можливості запуску регулярних рейсів на територію Євросоюзу. Світлосигнальна система, злітна смуга та інші елементи інфраструктури не готові приймати регулярні рейси.

«Ми працюємо над підготовкою аеропорту до сертифікації. Для виконання комплексу заходів залучено Міністерство інфраструктури, «Украерорух», СБУ, ДСНС. Але ми говоримо про процес, довготривалий і системний. Тому зараз заяви про відновлення роботи аеропорту – це лише бажання та наміри», – написав чиновник.

uzhgorod.jpg
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉