Facebook Pixel

Україна збільшить експорт зерна вдвічі, якщо будуть розблоковані порти Миколаївщини

Україна збільшить експорт агропродукції вдвічі, якщо порти Миколаївщини вдасться розблокувати в рамках «Зернової угоди».


Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в етері телемарафону «Єдині новини».


Quote«Велике значення має Миколаїв, тому що він співставний по розмірах з портами Великої Одеси», — прокоментував Сольський.


Міністр додав, що з розблокуванням портів Миколаєва та Ольвії Україна зможе приблизно вдвічі збільшити експорт, а також здешевити логістику, що вплине на прибутки українських аграріїв.


Втім, Сольський зауважив, що важливе не лише відкриття портів Миколаєва, але й кількість суден, які пропускатимуть на Босфорі представники Спільного координаційного центру. Інакше кількість відкритих портів не вплине на експорт.


Крім того, важливим залишається питання екіпажів, які готові працювати на суднах у Миколаєві, адже фактор небезпеки залишається суттєвим.


17 травня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що «Зернову угоду» продовжили ще на 60 днів. Вона триватиме до 18 липня. Втім, попри продовження дії, близько 60 суден досі очікують інспекцій на вхід.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉