У ЄС обговорюють можливість заборони експорту нафти із РФ
Європейські офіційні особи розробляють плани запровадження ембарго на постачання російських нафтопродуктів. Це найсуперечливіший захід щодо покарання Росії за її вторгнення в Україну, оскільки він може призвести до зростання цін на енергоносії, йдеться в статті, опублікованій газетою The New York Times (NYT) 14 квітня.
Посадовці обговорюють поетапну заборону на ввезення російських нафтопродуктів, але цього заходу в жодному разі не буде вжито до закінчення другого туру виборів у Франції (відбудеться 24 квітня), щоб не зашкодити переобранню Емманюеля Макрона.
Раніше цього місяця Європейський Союз уперше заборонив експорт російського вугілля. Але для згортання поточних замовлень встановлено чотиримісячний перехідний період. Можливо, таку саму поетапну заборону буде запроваджено і для нафти.
Основна складність ухвалення такого рішення полягає в тому, що його мають підтримати всі 27 країн ЄС. Низка з них, особливо завзято Угорщина, наразі говорять про небажання відмовлятися від нафти з РФ.
Наполягає й Німеччина, яка отримує з Росії 34% необхідної їй нафти. Там говорять, що ключовим завданням буде не лише знайти альтернативних постачальників, а й забезпечити достатню кількість наземного транспорту для доправлення нафти на два нафтопереробні заводи, які зараз живляться трубопроводами з Росії.
«Відмова від викопного палива з Росії призведе до масштабних і миттєвих потрясінь. Ви не можете вмикати та вимикати сучасні промислові підприємства, як вимикач світла. Ефект доміно відчуватиметься за межами Німеччини — економічного двигуна ЄС і 4-ї за величиною економіки у світі», — заявила посол ФРН у США Емілі Хабер.
Проте ситуація може змінитися, зазначає автор NYT, якщо Росія розпочне масштабний наступ на Донбасі.