Facebook Pixel

Топ-10 економічних подій тижня з 25 по 29 жовтня

Тарифи на електроенергію в Україні зростуть на 20-25%. Фото: УНІАН

Тарифи на електроенергію в Україні зростуть на 20-25%. Фото: УНІАН

1. «Укренерго» позичить 23 млрд грн для повернення боргів «зеленій» енергетиці

НЕК «Укренерго» випустить «зелені» єврооблігації в доларах США для покриття боргів за «зеленим» тарифом перед власниками станцій на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ). Облігації випускаються під держгарантії.

Детальніше

2. Мінфін скоротив обсяг ОВДП в обігу до найнижчого з початку року

Обсяг ОВДП в обігу скоротився до найнижчого значення з початку 2021 року через перевищення обсягу погашень над новими запозиченнями. У розрізі власників найбільше скоротилися портфелі банків – на 12,7 млрд грн за тиждень, юридичних та фізичних осіб – на 3,8 млрд та 1,5 млрд грн відповідно, а також нерезидентів – на 3,3 млрд грн.

Telegram Logo

Детальніше

3. Продажі на ринку квартир та будинків зросли на 5–7% у ІІІ кварталі

Загальна кількість проданих квартир та будинків в Україні за квартал становила 95 146 об'єктів. Це на 7–8% більше, ніж у ІІ кварталі. Державні нотаріуси у ІІІ кварталі завірили 10 044 угоди з нерухомістю, а приватні — 131 607.

Детальніше

4. Уряд розширив умови надання доступних кредитів та іпотеки

Внесені зміни, зокрема, передбачають, що програмою «Доступні кредити 5-7-9%» зможуть скористатися фізособи-підприємці із сукупним річним доходом до 50 млн грн. Наразі вони можуть отримати пільгові кредити за ставкою до 12% річних у розмірі до 1 млн грн. До учасників держпрограми додали лізингові компанії.

Детальніше

5. Київський завод «Більшовик» продано на приватизаційному аукціоні

Підприємство за 1,42 млрд грн придбав консорціум інвесторів, серед яких власник A Development Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова та Василя Хмельницького.

Детальніше

6. З початку року Держфінмоніторинг виявив підозрілі операції на 82 млрд грн

За дев'ять місяців 2021 року Держфінмоніторинг виявив фінансові операції, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів та скоєнням інших злочинів, визначених Кримінальним кодексом, на суму 81,9 млрд грн. Правоохоронцям направлено 933 матеріали.

Детальніше

7. В Україні зібрали рекордний урожай гречки

Аграрії вже зібрали 107 тис. тонн гречки за загального прогнозу 100 тис. тонн, що має збити ціни на цю крупу в магазинах. Гречка зібрана лише з 94% площ. Збір завершили 15 областей.

Детальніше

8. Україна отримала від Євросоюзу 600 млн євро допомоги

Європейський союз виділив Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги. Це другий та останній транш у рамках поточної програми. Попередній транш у 600 млн євро був у грудні 2020 року. Загалом обсяг наданих Україні макрофінансових позик з боку ЄС становить близько 4,4 млрд євро.

Детальніше

9. НБУ прогнозує зростання цін на електроенергію на 25% щорічно

Як зазначає Нацбанк в інфляційному звіті за жовтень, тарифи на електроенергію зростуть на 20–25%. Зростання зумовлене необхідністю їхнього приведення до економічно обґрунтованого рівня та усунення дисбалансів в енергосекторі.

Детальніше

10. На ринку землі за чотири місяці продали 90,5 тисяч гектарів

Ринок землі розпочав роботу 1 липня, і станом на 28 жовтня зареєстровано 36 506 угод із продажу землі. Найчастіше землю продавали у Харківській, Київській, Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. За площею проданих земель лідирує Харківська область – 11 779 га.

Детальніше

Коментарі

Всі новини