Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кредити під 5%, економічний паспорт, перемога над олігархами: що Зеленський пообіцяв українцям

Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді 1 грудня. Фото: стоп-кадр відео

Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді 1 грудня. Фото: стоп-кадр відео

Сьогодні, 1 грудня, президент Володимир Зеленський виступив зі щорічним посланням до Верховної Ради. З його виступу The Page виділило економічні обіцянки президента громадянам країни.

Дешеві споживчі кредити

Анонсовано програму видачі споживчих кредитів «усім чесним платникам податків-фізособам» під 5%. «Скоро ми запускаємо програму «Українська мрія», за якою кожен громадянин нашої держави, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні», – заявив Зеленський. Кредити видаватимуть для придбання нерухомості, електромобілів, здобуття освіти чи зміни професії.

Перемога в боротьбі з олігархами

«Ми вперше за 30 років розпочали системну боротьбу з олігархами... І я впевнений, що Україна в цій боротьбі переможе. Україна із цим покінчить», — запевнив президент.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Створення нової державної авіакомпанії та будівництво аеропортів

Перший рейс національного авіаперевізника Ukrainian National Airlines (UNA) буде здійснено у 2022 році. «До 2025-го буде повністю сформовано флот компанії — не менш як 20 суден, буде відкрито регулярні рейси — як внутрішні, так і зовнішні», — сказав Зеленський.

Будівництво аеропортів, за словами президента, зараз триває в 16 містах. «Ми також хочемо побудувати аеропорт міжнародного значення на Закарпатті (між Ужгородом і Мукачевом) та два аеропорти на сході України», – додав він.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Будівництво доріг і мостів

У планах держави на наступні два роки – побудувати 15 тис. км автошляхів, 810 мостів і мостових переходів, з-поміж яких Кременчуцький і Ямпільський мости. Зазначимо, що навряд чи йдеться лише про будівництво, багато доріг і мостів, найімовірніше, просто буде відремонтовано.

Введення накопичувальної пенсійної системи

Президент закликав Верховну Раду ухвалити закон про запровадження обов'язкового накопичувального рівня пенсійної системи. «Уперше за всі роки незалежності ми погодили параметри надійної обов'язкової накопичувальної пенсійної системи, яка дасть змогу накопичувати кошти на гідну старість», – сказав він.

Фракція «Слуга народу» 1 листопада обговорювала можливість розгляду в першому читанні законопроєкту про запровадження обов'язкового накопичувального рівня пенсійної системи до кінця 2021 року. Початок реформи планується у 2023 році.

Зниження частки державного боргу

За підсумками 2021 року Україна вперше з 2013-го знизить прямий держборг до рівня менш як 50% ВВП, повідомив Зеленський.

У проєкті закону про держбюджет-2022 у редакції до першого читання Кабінет міністрів заклав зниження співвідношення державного боргу до ВВП до 57,6% проти 64,7% у держбюджеті-2021.

Економічний паспорт українця

Президент планує до 10 грудня внести до Верховної Ради законопроєкт про економічний паспорт українця.

Він пояснив, що, відповідно до цього законопроєкту, кошти від плати за використання надр (рента) накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України, які після досягнення повноліття зможуть використати їх для здобуття освіти в Україні або купівлі власного житла.

За даними нардепа Ярослава Железняка, в Україні:

  • уся рента (не тільки з надр) — 41,5 млрд грн (у 2022 хочуть отримати 47 млрд);
  • рента за користування надрами загальнодержавного значення – 35,2 млрд грн (буде 41 млрд грн);
  • рента на залізну руду – 3,5 млрд грн (наразі вважають, що 2022 року буде 4,5 млрд).

Нині в Україні приблизно 7,5 млн дітей віком до 14 років.

Нове будівництво в Україні

«Ми вперше запустили програму «Здорова Україна», у рамках якої вже збудували 600 активних парків, 900 спортивних майданчиків, 193 стадіони, 25 басейнів. Попереду ще 9 тис. спортмайданчиків, 19 льодових арен, сотні дитячо-юнацьких спортивних шкіл і спортивних інтернатів, нові палаци спорту», – запевнив Зеленський

Крім того, буде побудовано ще по 300 шкіл і дитячих садочків.

Зазначимо, що кожну обіцянку Зеленського депутати фракції «Слуга народу» зустрічали бурхливими оплесками, багато хто з них водночас вставав із місця.

deputaty-1.jpg


Коментарі

Всі новини