Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

РФ вкрала в Україні озиму пшеницю на 1 млрд доларів – NASA

РФ краде українське зерно Фото: УНІАН

РФ краде українське зерно Фото: УНІАН

В Україні за рахунок роботи зернового коридору покращилася ситуація на ринку зерна, але вона втратила не менше 1 млрд доларів у вигляді пшениці, зібраної Росією на окупованих територіях. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на результати дослідження із використанням супутникових знімків програми NASA з продовольчої безпеки та сільського господарства (NASA Harvest).

Аналіз дає уявлення у тому, що відбувається на окупованих територіях. Він використовує систему автоматичного дешифрування, яка виявляє зміни текстури та кольору на серії супутникових зображень, щоб скласти карту того, де врожай був зібраний або залишився неприбраним.

Карта врожаю на окупованих територіях

Карта врожаю на окупованих територіях

За даними NASA Harvest, з територій, непідконтрольних Україні, було зібрано майже 6 млн тонн пшениці. Було прибрано близько 88% озимих, засіяних на окупованих територіях, а неприбрані площі перебувають переважно уздовж лінії фронту.

Раніше повідомлялося, що російські судна експортують зерно, вивезене з окупованих районів у різні країни, у тому числі Лівію та Іран, але важко оцінити відповідні обсяги, оскільки вантажовідправники приховують походження вантажів.

Головний прокурор Швейцарії – провідного центру торгівлі сировинними товарами – попередив, що продаж награбованого може бути воєнним злочином.

За оцінками, майже чверть української пшениці вирощується на землях, які зараз окуповані чи перебувають у районах ведення бойових дій.

У NASA Harvest підрахували, що цього року в Україні зібрали 26,6 млн тонн пшениці, це на кілька мільйонів тонн більше, ніж кажуть інші джерела.

Генеральний директор української агрокомпанії HarvEast Дмитро Кушнір повідомив, що всі озимі культури, які вони посадили на своїй землі в Донецькій області, цього літа зібрали окупанти. «Цього року озима пшениця дала дуже добрий урожай для цього регіону завдяки сприятливим погодним умовам», — сказав він.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини