Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Продаж ОПЗ і «Центренерго» перенесли на рік після слів Зеленського, що вони готові «вже сьогодні»

Приватизувати ОПЗ і «Центренерго» хотіли ще в 2020 році. Фото: Facebook

Приватизувати ОПЗ і «Центренерго» хотіли ще в 2020 році. Фото: Facebook

Фонд держмайна (ФДМ) ухвалив рішення перенести приватизацію шести обленерго та «Центренерго». Відстрочили також продаж Одеського припортового заводу (ОПЗ). Терміни приватизації перенесли з другої половини 2021 року на перше півріччя 2022-го, повідомив заступник голови ФДМ Тарас Єлейко на форумі «Україна 30. Економіка без олігархів».

Він зазначив, що за оновленим графіком приватизації конкурси на продаж обленерго відбудуться в лютому, а ОПЗ — наприкінці квітня 2022 року. У другій половині 2021 року замість «Центренерго», обленерго та ОПЗ продадуть Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Перший київський машинобудівний завод і київський «Президент-готель».

«Центренерго» хочуть приватизувати не пізніше першого кварталу (січень — березень) 2022 року.

Буквально напередодні, 15 червня, президент Володимир Зеленський на форумі заявив, що ОПЗ і «Центренерго» пройшли очищення та цілком готові до приватизації.

«Вважаю, що важлива приватизація «Центренерго». Натепер ми почистили компанію від багатьох впливових груп, і «Центренерго» відкрито [для приватизації — ред.]... Так само й Одеський припортовий завод. Я вважаю, що він на сьогодні готовий», — заявив Зеленський.

Відзначимо, що ще в грудні 2020 року в ефірі «Радіо НВ» глава ФДМ Дмитро Сенніченко заявляв про плани приватизувати «Центренерго» до кінця 2021 року. Про те ж говорив агентству «Інтерфакс-Україна» заступник голови ФДМ Федір Кудін в лютому 2021 року.

Контекст. Велику приватизацію, в межах якої планувався продаж ОПЗ і «Центренерго», уряд хотів провести ще у 2020 році. Однак внаслідок пандемії коронавірусу спочатку ФДМ призупинив розміщення об'єктів, а потім Рада відстрочила приватизацію до кінця карантину.

У березні 2021 року профільний комітет ВР підтримав законопроєкт про розблокування приватизації. Проведення великої приватизації призначили на літо 2021 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини