З 1 січня набрав чинності новий закон «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Відповідно до нього, змінюються деякі умови щодо міжнародного автомобільного страхування «Зелена картка», яке є обов'язковим для водіїв, які виїжджають автомобілем за кордон.
Основні зміни по «Зеленій картці» у 2025 році
1. «Зелену картку» не можна оформити сьогодні на сьогодні
Минулого року міжнародний договір страхування можна було укласти безпосередньо на прикордонному пункті під час виїзду за кордон. У новому ж законі зазначено, що такий договір набирає чинності не раніше за початок доби, наступної за днем внесення запису про такий договір до Єдиної централізованої бази даних.
Договір «Зелена картка» може укладатися на 15 календарних днів, 21 день або на будь-яку кількість місяців, максимум на рік.
2. Для виїзду за кордон достатньо мати сертифікат «Зелена картка» в електронному вигляді
Ще минулого року МТСБУ наполегливо рекомендувало мати паперовий варіант «Зеленої картки», навіть якщо його оформляли онлайн. Проте з 2025 року всі країни-учасниці системи «Зелена картка» мають ухвалювати сертифікати в електронному вигляді.
Однак, якщо страхувальник хоче мати сертифікат у паперовому вигляді, страховик зобов'язаний його видати.
3. Введено вільне ціноутворення за договорами «Зеленої картки»
Раніше вартість «Зеленої картки» встановлювало МТСБУ, вона була однаковою для всіх страхових компаній, тому звертатися можна було до будь-якої з них без особливих роздумів. Наразі страховики самостійно встановлюють ціни. Тому перед страхуванням автовласнику не завадить порівняти ціни у кількох компаній та вибрати оптимальний для себе варіант.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист