Нова пошта франшиза: як відкрити відділення | The Page. Фото з сайту Нова пошта
Запуск бізнесу під упізнаваною торговельною маркою дає змогу швидко стартувати та розвивати власну справу на готовій клієнтській базі. Навіть у період воєнного стану логістичний бізнес і далі нарощує обсяги. Speka розповідає, який зараз попит на франшизи від «Нової пошти», який стартовий капітал треба мати партнеру компанії та як швидко він зможе повернути свої вкладення.
Як розвивається мережа представництв «Нової пошти» під час війни
Від початку повномасштабного вторгнення в Україні відкрилися понад 1 тис. нових відділень «Нової пошти». З них 802 працюють за франшизою, 284 — власні відділення компанії. Найбільше нових відділень розпочали роботу у Львівській (75), Київській (62) і Черкаській (58) областях.
За цей період 1 600 людей було працевлаштовано в партнерських відділеннях. Загалом партнерська мережа зараз надає робочі місця 11 тис. людей.
Після ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури країни та відключень електроенергії важливою умовою роботи поштових відділень стало забезпечення безперебійного інтернету та встановлення генератора. Такі самі вимоги стосуються й нових відділень, що працюють за франшизою.
Яку мережу відділень за франшизою має «Нова пошта»
Наразі логістична компанія має представництва в усіх великих містах України, районних центрах, містечках і у 25% сіл країни. Переважна більшість відділень працюють за франшизою: 1 809 — власні, 8 166 — партнерські. У 2023 році «Нова пошта» планує запустити 1 800 нових відділень за франшизою.
Перше партнерське відділення «Нової пошти» розпочало роботу 2011 року. У 2018-му їх було вже 1 100, а у 2019-му — 4 тис. Торік у компанію надходило до 300 заявок на отримання франшизи щомісяця. Тобто попит упав лише на 10 — 25% від показників 2021-го.
Як отримати франшизу на відкриття відділення «Нової пошти»
Бізнес за франшизою має маркетингові переваги й дає змогу порівняно швидко повернути інвестиції. Проте компанії висувають вимоги до потенційних партнерів, щоб тримати на достатньому рівні послуги свого бренду. Так, наприклад, «Нова пошта» вимагає офіційно працевлаштувати працівників і платити офіційну зарплату.
Що потрібно, аби відкрити відділення «Нової пошти» за франшизою
- Обрати населений пункт, де компанія представлена недостатньо (перелік є на сайті).
- Подати заявку на франшизу через сайт поштового оператора.
- Мати стартовий капітал від 50 тис. до 200 тис. грн на ремонт, техніку та маркетинг.
- Оформити ТОВ або ФОП 3-ї групи.
- Закупити оргтехніку та провести інтернет.
- Мати власне або орендоване приміщення не менше за 25 кв. м.
- Мати вантажівку.
- Встановити генератор.
- Оформити мінімальну кількість працівників — дві людини.
Для відкриття пункту приймання-видавання посилок до 30 кг можна використовувати наявне приміщення аптеки, магазину одягу, будматеріалів тощо.
Що надає «Нова пошта» партнерам-франчайзі
- Навчання персоналу.
- Право використання ТМ «Нова пошта».
- Прорахунок фінансової моделі.
- Логістичні послуги.
- Програмне забезпечення.
- Консультаційну підтримку персонального менеджера.
Однією з переваг для потенційного партнера є відсутність початкового внеску — тільки витрати на закупівлю техніки та ремонт.
Наскільки вигідно заробляти за допомогою франшизи
Швидкий запуск нового відділення є однією з переваг: «Нова пошта» обіцяє майбутнім партнерам розпочати роботу протягом двох тижнів. Компанія прогнозує повернення інвестицій за вісім місяців. Франчайзі отримують винагороду більш як 30% від добутку.