Facebook Pixel

Рада ухвалила за основу законопроєкт про виділення 2,5 млрд грн на інфраструктурні проєкти та створення національної авіакомпанії

На інфраструктурні проєкти та створення національної авіакомпанії виділять 2,5 млрд грн. Фото: pixabay.com

На інфраструктурні проєкти та створення національної авіакомпанії виділять 2,5 млрд грн. Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт (№ 6298) про направлення 2,5 млрд грн на інфраструктурні проєкти та створення національної авіакомпанії. Депутати також підтримали скорочення наполовину строків підготовки проєкту закону до другого читання. Рішення підтримали 236 нардепів.

Законопроєкт передбачає збільшення дохідної частини держбюджету коштом перевиконання надходжень за низкою податків на 2,5 млрд грн. Розподілити ці кошти пропонується на будівництво та ремонт автодоріг «Укравтодором», реалізацію проєктів програми «Велике будівництво» (дороги, об'єкти соціально-культурної сфери, збільшення субвенцій до місцевих бюджетів на ремонт і будівництво комунальних доріг), а також формування статутного капіталу національного авіаперевізника.

Що відомо про національного авіаперевізника?

Ідею створення національного авіаперевізника Зеленський озвучив у фільмі «Рік президента Зеленського», який вийшов в ефір у квітні 2020 року. У червні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Мінінфраструктури працює над концепцією національної авіакомпанії. Він зазначив, що створення авіакомпанії є «недешевим задоволенням», але призведе до створення великої кількості робочих місць.

Telegram Logo

Ексміністр інфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що для регіональних перевезень державна авіакомпанія використовуватиме літаки виробництва ДП «Антонов».

Авіакомпанію хочуть створити вже 2021 року. До її створення президент Володимир Зеленський хоче долучити французьку консалтингову компанію Aerogestion. На проєкт зі створення авіакомпанії уряд Франції ініціював виділення гранту. Він стосуватиметься забезпечення роботи консультанта.

Коментарі

Всі новини