Facebook Pixel

Моді здобув перемогу на виборах в Індії, але набагато менш переконливу, ніж очікувалося

Нарендра Моді. Фото: Пракаш Сінгх/Bloomberg

Нарендра Моді. Фото: Пракаш Сінгх/Bloomberg

В Індії завершилися парламентські вибори. Щоб залишитися при владі на третій термін, партії нинішнього прем'єр-міністра Нарендри Моді «Бхаратія Джаната парті» (БДП) необхідно заручитися підтримкою двох регіональних союзників. Вони її вже пообіцяли, але залежність від союзників послабить позиції Моді, пише Bloomberg.

Альянс НДА, очолюваний БДП, отримав за результатами виборів 293 місця у нижній палаті парламенту, що складається з 543 членів, що більше ніж 272 місця, необхідні для формування уряду. При цьому сама БДП отримала лише 240 місць.

З моменту вступу на посаду в 2014 році Моді не доводилося ділити владу в уряді, зараз йому, ймовірно, доведеться піти на поступки партнерам альянсу, щоб заручитися їхньою підтримкою.

При цьому союзники Моді ненадійні, раніше вони вже неодноразово переходили на інший бік і приєдналися до БДП лише кілька місяців тому.

Опозиційний блок, який очолює лідер партії Індійський національний конгрес (ІНК) Рахул Ганді, посилив свої позиції в парламенті. Його підтримали виборці, стурбовані зростаючою нерівністю в Індії, зростанням безробіття та вартості життя. Блок отримав 230 місць, що більше, ніж прогнозувалося. ІНК отримав 99 місць, що майже вдвічі більше, ніж 52, які він виграв у 2019 році.

Результати виборів в Індії

Результати виборів в Індії

День оголошення результатів голосування 4 червня виявився гіршим для індійських акцій за понад чотири роки, оскільки перемога Моді виявилася не такою переконливою, як очікувалося. Але ще напередодні ринки досягли рекордного максимуму після того, як опубліковані дані екзитполів показали, що Моді легко здобуде перемогу. Перед початком голосування 19 квітня прем’єр-міністр заявив, що його альянс отримає «колосальні 400 місць».

Ознаки проблем для Моді з'явилися після першого із семи турів голосування. Падіння явки запустило широку кампанію з мобілізації виборців, під час якої Моді розігрував свою індуїстську націоналістичну карту, часто вдавався до антимусульманської риторики та нападів на політику соціального забезпечення опозиції.

Багато партнерів БДП по альянсу не поділяють індуїстські націоналістичні погляди, які є основою програми БДП. Це означає, що БДП може бути змушена відмовитися від своєї риторики, що викликає розбіжності, і від амбіцій щодо більш агресивного перетворення Індії на відверто індуїстську націю. Ослаблена коаліція може також змусити БДП запропонувати посади в кабінеті міністрів та інші поступки партнерам по альянсу. При цьому їй може бути складно провести амбітні економічні реформи, необхідні для прискорення економічного зростання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉