Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінінфраструктури: Україна експортує 30% збіжжя від довоєнного обсягу

Міністр Кубраков: попри морську блокаду, Україна налагодила експорт 30% зерна від довоєнного рівня. Фото: Аgroreview

Міністр Кубраков: попри морську блокаду, Україна налагодила експорт 30% зерна від довоєнного рівня. Фото: Аgroreview

За місяці війни Україні вдалося налагодити 30% щомісячних постачань сільськогосподарської продукції від довоєнного показника.

Як заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на конференції з відновлення України-2022 у Лугано, 30% — це все одно багато в умовах відсутності моря. За його словами, Україна сьогодні відпрацьовує нові експортні шляхи як по лінії автомобільних доріг, залізниці, так і через дунайські порти.

Quote«Держава намагається збільшити можливості вивезення нашої продукції через блокування українських портів у Чорному морі. На жаль, усі ці заходи не можуть покрити 5-7 млн тонн постачання сільськогосподарської продукції на місяць, як це було до війни. Зараз ми досягли близько 30% від того показника», – повідомив міністр.

За його словами, деякі порти на Дунаї втричі збільшили експорт продукції порівняно з мирним часом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Нагальними потребами для експорту та бізнесу сьогодні є відновлення мостів на міжнародних трасах, що дозволить посилити логістику всередині країни і допомогти експорту.

Quote«У нас є тимчасові мости замість знищених, але вони не підходять для вантажівок. Швидка відбудова мостів дозволить підвищити пропускну спроможність з країнами-сусідами. Це не дуже затратні рішення, але дуже нагальні», — пояснив міністр.

Кубраков нагадав, що інфраструктура стала другою ціллю російського агресора: за час повномасштабного вторгнення рф було зруйновано 305 мостів та пошкоджено майже 25 тис. км доріг, 6,5 тис. залізничного полотна пошкоджено або перебуває під контролем окупантів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Через логістичні проблеми та руйнування активів 15 основних платників податків в Україні припинили свою діяльність.

Quote«В окремих регіонах до 10 підприємств припинили роботу через проблеми з постачанням, логістикою. За попередніми підрахунками, загальні втрати інфраструктури становлять понад $95 млрд. На жаль, ми все ще не маємо доступу до багатьох територій і не знаємо, що там сталося з нашою інфраструктурою», — повідомив Кубраков.

За словами міністра, цей етап в історії України є етапом виживання. Тому зусилля уряду зосереджені на найбільш нагальних потребах — доставці гуманітарної допомоги, паливно-мастильних матеріалів, постачанні зброї та підвищенні спроможності захисту українських кордонів.

Коментарі

Всі новини