Facebook Pixel
IT

Власнику «Київстару» дозволили продати російські активи

Влада РФ погодила умови продажу російського оператора «Вимпелком» місцевому менеджменту. Очікується, що операцію буде закрито не пізніше як 1 червня. Про це повідомила компанія Veon, власник оператора.

«Ми вважаємо, що продаж нашого російського бізнесу є оптимальним рішенням для Veon, її роботи в Росії та всіх зацікавлених сторін», — йдеться в повідомленні. Компанія вважає, що угода сприятиме «збільшенню капіталу, скороченню боргу Veon і покращенню її кредитоспроможності», сказав гендиректор групи Veon Каан Терзіоглу.

Контекст. Зареєстрована в Нідерландах Veon є власником 100% українського оператора «Київстар».

У листопаді 2022 року Veon погодилася продати свій російський бізнес членам місцевої команди управління за $2,2 млрд в обмін на борги. Вона стала останнім міжнародним гравцем у секторі телекомунікацій, який оголосив про вихід із Росії після її вторгнення в Україну. Але влада РФ довго не погоджувала угоду.

Veon працює на восьми ринках: Бангладеш, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Пакистан, Росія, Узбекистан і Україна. Компанія має 217 млн абонентів. Бізнес у РФ приносить їй приблизно половину доходу.

Структура акціонерів Veon:

  • 47,9% акцій належать LetterOne («Альфа-Груп» Михайла Фрідмана);
  • 43,8% – у вільному обігу;
  • 8,3% — належать нідерландському спеціалізованому фонду.

Акції компанії обертаються на біржах NASDAQ та Euronext.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉