Facebook Pixel

Інфляція в Туреччині стала максимальною за 19 років

Річний рівень інфляції в Туреччині зріс до 19-річного максимуму. За даними Турецького статистичного інституту, споживчі ціни в грудні збільшилися на 36% проти того самого місяця рік тому. Зараз ціни зростають найшвидшими темпами з вересня 2002 року, пише Reuters.

Зростання цін зумовлено збільшенням транспортних витрат майже на 54%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, а також різким зростанням цін на харчові продукти та напої на 43,8%. Ціни на побутову техніку й готельні послуги збільшилися на понад 40%.

Торік турецька ліра впала на 44% своєї вартості, оскільки центральний банк знизив відсоткові ставки під тиском президента країни Реджепа Таїпа Ердогана, який поставив кредити та експорт вище за стабільність валюти та цін. Сам глава держави звинуватив в економічних бідах Туреччини іноземне втручання й наголосив, що веде боротьбу за більшу фінансову незалежність країни.

Стрімке зростання цін і падіння валюти вже змусили турецький уряд вжити надзвичайних заходів, щоб спробувати захистити робітників і вкладників. Так, минулого місяця турецька влада оголосила про підвищення мінімалки практично на 50% і анонсувала план нового депозитного рахунку в турецькій лірі, який захистить вкладників від девальвації.

Деякі економісти прогнозують, що навесні інфляція може досягти 50% у разі, якщо грошово-кредитна політика не зміниться. Goldman Sachs переконаний, що впродовж більшої частини року вона залишатиметься на рівні вище за 40%.

Контекст. Курс турецької валюти неухильно знижується від початку 2018 року, і це відбувається з декількох причин: через геополітичну напруженість із Заходом, дефіцит поточного рахунку, скорочення валютних резервів і збільшення боргу, а що найважливіше — через відмову підвищувати відсоткові ставки для уповільнення інфляції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉