Facebook Pixel

Чому мало допомагає фізичний захист об'єктів на російських НПЗ від українських безпілотників

Пожежа на НПЗ у РФ

Пожежа на НПЗ у РФ

Російські НПЗ стали цілями для українських БПЛА починаючи з червня 2022 року. Але у 2024 році вони стали однією з найважливіших цілей. Про це йдеться у матеріалі The Page «Пріоритетні цілі: як удари по НПЗ впливають на російську нафтопереробку».

НПЗ у Новошахтинську Ростовської області отримував удари тричі: у ніч на 6 червня та 13 березня цього року та 22 червня 2022-го.

Для надійного захисту НПЗ від ударів безпілотників потрібні ешелоновані системи ППО. Але оскільки заводів у потенційно небезпечній зоні багато, а зенітних засобів мало, керівництво РФ має обирати: або відбивати українські атаки на НПЗ, які можуть завдати серйозної шкоди російській економіці та поставити під загрозу здатність Кремля вести війну, або захищати свої війська та резиденції Путіна.

Поки що для захисту НПЗ зроблено небагато. У березні йшлося про плани захисту нафтогазових об'єктів РФ за допомогою систем ППО «Панцир». Нафтопереробні підприємства почали закуповувати системи РЕБ. Такі системи були замовлені навіть Ангарською нафтохімічною компанією, розташованою за 5000 км від кордону з Україною.

У деяких НПЗ почали використовувати фізичний захист найважливішого устаткування від ударів БПЛА.

На відео пожежі на Новошахтинському НПЗ можна побачити, що одна із частин установки була закрита спеціальними тросами від дронів. Але, за повідомленнями росЗМІ, експерти оцінили подібний спосіб захисту як неефективний, оскільки «установка тросів захищатиме лише від БПЛА з мінімальним зарядом або боєприпасом кумулятивного типу».

Захисні троси на Новошахтинському НПЗ

Захисні троси на Новошахтинському НПЗ


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉