Facebook Pixel

Група «Нафтогаз» значно покращила фінансові результати у 2023 році

Чистий консолідований прибуток групи «Нафтогаз» у 2023 році склав 23,1 млрд грн проти збитку 79,1 млрд у 2022 році. Про це свідчить фінансова звітність, перевірена міжнародним аудитором та схвалена наглядовою радою компанії. При цьому більшість підприємств групи значно покращили фінансові результати.

Так, чистий прибуток «Укргазвидобування» склав 13 млрд грн проти 2,9 млрд 2022 року.

«Укрнафта» отримала 20 млрд грн чистого прибутку порівняно зі збитком у 1,1 млрд грн у 2022 році.

Оператор газосховищ «Укртрансгаз» отримав 7 млрд грн чистого прибутку порівняно з 3,2 млрд грн.

Прибуток «Укртранснафти» склав 5,6 млрд грн порівняно з 4 млрд грн торік.

Не показав прибутку сегмент продажу газу. Основна причина – постачання газу споживачам (населення, теплокомуненерго) у межах виконання спеціальних обов'язків (ПСО) за цінами, встановленими державою.

Водночас компанії цього напряму змогли покращити фінрезультати. Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» знизила збиток у 12 разів, а «Нафтогаз Трейдинг» — у шість.

Істотне покращення продемонструвала також материнська компанія групи НАК «Нафтогаз України». Вона скоротила збиток із 36,6 млрд грн за підсумками 2022 року до 0,78 млрд грн у 2023 році.

Планується, що основну частину чистого консолідованого прибутку «Нафтогазу» буде спрямовано на сплату дивідендів державі. Акціонер групи – Кабінет Міністрів – визначить їхній фінальний обсяг.

Компанії «Нафтогазу» у 2023 році збільшили видобуток газу на 6%, до 13,3 млрд кубометрів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉