Facebook Pixel

Три атомні станції розпочали постачання кисню для ковідних лікарень

НАЕК «Енергоатом» постачає медичний кисень для тяжкохворих на COVID-19 до лікарень українських міст майже безоплатно або за 1% вартості балона.

Кисень виробляється на трьох атомних станціях: Запорізькій, Рівненській і Хмельницькій, уточнили в компанії.

У пресслужбі «Енергоатому» нагадали, що в березні 2021 року оператор АЕС отримав ліцензію на виробництво медичного кисню в рамках реалізації проєкту «Енергоатом. Медицина».

«Ми підготували обладнання, персонал і отримали ліцензії на виробництво медичного кисню, адже сьогодні наші лікарні потребують цього засобу», – сказала в.о. директора з якості «Енергоатому» Юлія Гашева.

За її словами, компанія виробляє кисень на азотно-кисневих станціях у 40-літрових балонах.

Як АЕС підготувалися до виробництва медичного кисню

Потужності українських АЕС дають змогу виробляти десятки тисяч літрів кисню на рік. Фактичний обсяг виробництва лікарського засобу ДП НАЕК «Енергоатом» із моменту реєстрації до 22 жовтня 2021 року становить майже 33 тисячі кубометрів.

Фахівці АЕС оснастили та акредитували лабораторії контролю якості та безпеки лікарських засобів відповідно до необхідних вимог і процедур. МОЗ провело ретельні перевірки АЕС, а на самих станціях підготували високопрофесійний персонал.

Потреба в кисні зростає в міру зростання захворюваності на COVID-19

Споживання медичного кисню на одного пацієнта, інфікованого штамом «Дельта», зросло в п'ять — шість разів, як порівняти з госпіталізованими під час попередніх хвиль пандемії.

Середні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу проти аналогічного періоду квітня 2021 року збільшилися вдвічі.

Подякувати 🎉