Facebook Pixel

Банани перемогли: Еквадор не передаватиме свою військову техніку США

Еквадор скасував рішення про постачання в США військової техніки, що знаходиться в нього, виробленої в СРСР і Росії. Про це повідомили ЗМІ за підсумками переговорів посла РФ та президента Еквадору Даніеля Нобоа. Офіційно про рішення буде оголошено наступного тижня. Напередодні РФ зняла обмеження на ввезення бананів із Еквадору, запроваджені раніше.

На зустрічі Нобоа сказав, що його країна, враховуючи її «нейтральний статус і постійне членство в ООН», не може дозволити «втягнути себе в конфлікт на будь-якій стороні». Передбачалося, що США зможуть передати отриману з Еквадору застарілу зброю Україні, а натомість поставлять Еквадору сучасної зброї на $200 млн.

Контекст Приблизно через місяць після того, як Нобоа розповів про плани щодо військової техніки, Россільгоспнагляд заборонив імпорт бананів від п'яти експортерів через виявлення в них шкідника — багатоїдної мухи-горбатки. Міністр зовнішньої торгівлі Еквадору говорила, що це рішення торкнулося 25 тис. робочих місць та 3 тис. дрібних виробників. У 2023 році Еквадор експортував 6,5 млн т бананів, з них 21% — до Росії.

Подякувати 🎉