Facebook Pixel

«Причина в маленькій детальці»: у США призупинено ввезення кількох тисяч Porsche, Bentley та Audi

Кілька тисяч автомобілів Audi, близько 1000 розкішних автомобілів Porsche та кілька сотень Bentley тимчасово конфісковано митною службою США та перебуватиме у портах. Пов'язано це з тим, що у них перебуває деталь, заборонена до ввезення США. Процес її заміни може тривати до кінця березня, повідомила Financial Times. Усі затримані автомобілі випустили на підприємствах Volkswagen Group (VW).

Джерела повідомляють, що VW не знав про наявність цієї деталі, яка надійшла від непрямого постачальника, але попередив владу США, щойно постачальник повідомив їх, що вона прибула із західного Китаю.

Закон США про запобігання примусовій праці уйгурів (UFLPA) 2021 року забороняє імпорт товарів із регіону Сіньцзян на заході Китаю, ґрунтуючись на презумпції, що такі товари були виготовлені з використанням примусової праці. Уйгури та інші етнічні меншини в Сіньцзяні зазнають масових затримань і примусової праці. Уряди США та інших країн назвали переслідування уйгурів геноцидом. Влада Китаю відкидає ці звинувачення.

UFLPA вводить таку норму як припущення, що спростовується. Її суть у тому, що будь-які товари, вироблені у Синьцзяні, є продуктом примусової праці та підлягають обмеженням імпорту. Компанії, чиї товари були затримані, можуть надати «чіткі та переконливі докази» того, що при їх виробництві не використовувалася примусова праця.

Volkswagen має підприємство в столиці Сіньцзяна Урумчі. Компанія заявила, що веде переговори зі своїм партнером — китайським автовиробником SAIC — «про майбутній напрямок ділової активності в провінції Сіньцзян. Інтенсивно розглядаються різні сценарії».

Представник Volkswagen повідомив виданню FOX Business, що компанія «працює над усуненням затримки у доставці деяких автомобілів Volkswagen Group з портів дилерам через проблеми з митницею».

«Йдеться про невеликий електронний компонент — частину більшого блоку управління, — який знаходиться в процесі заміни. Поставки тривають, проте можуть виникнути деякі неминучі затримки, за які ми вибачаємося», — пояснив він.

Довідка. Уйгури у Китаї живуть у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Більшість із них сповідує іслам. Влада Китаю заявляє, що в Сіньцзяні діють сепаратистські угруповання, пов'язані з міжнародним терористичним ісламістським підпіллям. На Заході стверджують, що в регіоні є спеціальні «табори перевиховання» уйгурів. За даними ООН, у 2018 році в них утримували близько 1 млн уйгурів, у 2019-му – 3 млн осіб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉