Історія програми We Care! почалася у 2016 році як волонтерська ініціатива. Натепер це стратегічна масштабна програма, яка має підтримку топменеджменту, мільйонні бюджети на добрі справи та велику залученість співробітників.
We Care! покриває чотири основні напрями: благодійність, волонтерство, турботу про співробітників та екоініціативи. Від початку війни банк посилив свою соціальну позицію та значно пришвидшив реалізацію проєктів. Деякі із них вдавалося втілити за лічені дні, адже допомога постраждалим від війни була необхідна тут і зараз. За рік Креді Агріколь спрямував 21 млн грн на різні благодійні проєкти, здебільшого на придбання медичного обладнання для лікарень за підтримки благодійного фонду «Твоя опора». Загалом – це понад 20 добрих ініціатив: системних з мільйонними бюджетами – та тих, ініціаторами яких були зазвичай співробітники у регіонах.

Програма We Care! почалася у 2016 році

Від перших днів повномасштабної війни українські колеги відчувають безпрецедентну підтримку міжнародної групи Креді Агріколь. Група зупинила діяльність у росії та створила фонд солідарності в розмірі 10 млн євро для своїх працівників і українців, які постраждали від війни. Співробітники Групи у Франції та за кордоном збирають кошти та передають їх для підтримки українських колег, а також на користь благодійних організацій.
Як Креді Агріколь підтримує суспільство під час війни
Креді Агріколь завжди активно розвивав напрямок благодійництва. Підтримка лікарень тут — серед пріоритетів.
«Як частина великої міжнародно сім’ї банк реалізує єдиний для всієї Групи сенс існування: діяти щодня в інтересах клієнтів і суспільства, — розповідає Стефан Фаллік, член правління Креді Агріколь. — Коли часу було обмаль, ми ухвалювали миттєві рішення — з початку війни вирішили заощадити наш комерційний бюджет і максимально спрямувати кошти на добрі справи. Ми вже втілили понад 20 благодійних проєктів на 21 млн грн від початку війни».

Креді Агріколь подарував медичне обладнання для ІПАГу
Майже 8 млн грн банк спрямував на допомогу київському Інституту педіатрії, акушерства і гінекології (ІПАГ), та за підтримки благодійного фонду «Твоя опора» придбав сучасний дихальний апарат для анестезії, професійну ультразвукову діагностичну систему та потужний електрогенератор. Особливу увагу Креді Агріколь приділяє дітям та постраждалим у прифронтовій зоні. Зокрема, банк придбав медичне обладнання для Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні на суму 5,6 млн грн.
«Вже 1250 пацієнтів лікарень отримали життєво необхідну допомогу! ─ коментує Валерія Татарчук, засновниця і генеральна директорка благодійного фонду «Твоя опора». ─ У Креді Агріколь системний підхід до благодійності: разом з ними ми вже реалізували багато добрих справ і не зупиняємося на цьому. Дякуємо нашим партнерам за оперативну допомогу лікарням і пацієнтам та за те, що не залишаються байдужими до проблем оточуючих».

Креді Агріколь придбав медичне обладнання для Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні на суму 5,6 млн грн
Щоб підтримати суспільство, від початку війни банк втілив ще низку добрих справ: спрямував 5 млн грн Червоному Хресту України, придбав мультивен для перевезення гуманітарної допомоги тощо.
Під час війни Креді Агріколь навіть реалізував новий напрям благодійності – почав залучати допомогу від регіональних банків Групи. Так було придбано 21 дизельний генератор вартістю майже 11 млн грн для 14 соціальних установ Житомирщини, а також 19 генераторів вартістю майже 3,5 млн грн для дитячих будинків.

21 генератор вартістю майже 11 млн грн для 14 соціальних установ Житомирщини – спільна ініціатива Credit Agricole Brie Picardie та Credit Agricole Ukraine
«Нам важливо бути прикладом для інших компаній, активно просувати напрям соціальної відповідальності бізнесу та водночас розвивати культуру волонтерства всередині банку, — розповідає Вікторія Торяник, керівниця департаменту бренду та комунікацій. — Під час війни наші співробітники реалізували багато добрих справ: вони стають донорами крові, дарують власну техніку на потреби ЗСУ, збирають кошти на лікування дітям, дарують функціональні ліжка для поранених бійців тощо. Креді Агріколь — банк добрих справ, і це не гасло, а суть нашої корпоративної культури, якою ми живемо щодня».

200 співробітників пройшли тренінг з першої медичної допомоги від Червоного Хреста
А ще, від початку війни Креді Агріколь передав автомобіль, 78 комп’ютерів та ноутбуків, шість принтерів на допомогу армії та територіальним громадам.
Навіть цифрові сервіси банку слугують добру: ще у перші місяці війни диджитал-команда банку реалізувала сервіс благодійності у два кліки. За рік клієнти банку через мобільний застосунок СА+ зібрали 37,5 млн грн на допомогу ЗСУ та постраждалим від війни.
Як Креді Агріколь підтримує команду
Як соціально відповідальний роботодавець Креді Агріколь підтримує своїх співробітників: жодних звільнень, усі виплати у повному розмірі, страхування, зокрема онлайн-медицина, окрема допомога постраждалим від війни, організація перевезення співробітників в безпечні райони, хаби, де можна зупинитися на кілька днів і ще багато інших ініціатив. Команда банку за можливості працює дистанційно: практику гібридного формату роботи тут запровадили ще від початку епідемії коронавірусу. Разом із тим, понад 90% всієї мережі банку працюють для клієнтів.

Команда відділення Креді Агріколь у Дніпрі
«Ми в Креді Агріколь розуміємо, що підтримка роботодавця вкрай важлива у складні часи, — розповідає Олена Урусова, директорка з персоналу Креді Агріколь. – Наразі це один із наших пріоритетних напрямів. Під час війни банк двічі підвищив зарплати команді та спрямував майже 71 млн грн на додаткові виплати співробітникам. Один з найважливіших напрямів допомоги — гарантія збереження робочих місць для всіх, хто змушений евакуюватися з небезпечних районів. Для цього ми забезпечуємо масову перекваліфікацію: співробітники, які не мають 100% завантаження на поточній посаді успішно переходять в інші структурні підрозділи або займаються новими для себе проєктами в банку».

Співробітники банку взяли участь у благодійному напівмарафоні
У банку є співробітники, яких доля змусила залишити свої домівки та звичний устрій життя. Група Креді Агріколь допомагає українським колегам, які тимчасово евакуювалися за кордон. Від початку війни приблизно 15% співробітників банку екстрено покинули Україну і знайшли прихисток у Польщі, Германії, Франції, Чехії, Італії та в інших країнах, проте близько половини із них вже повернулися на Батьківщину. Майже 40% команди були змушені тимчасово переміститися у межах країни.

У травні Креді Агріколь відзначає 30 років роботи на українському ринку
Зараз понад 30 співробітників банку мобілізовані до Сил оборони країни. Креді Агріколь продовжує виплачувати їм середню заробітну плату. Підтримує фінансово банк і тих, хто залишився на окупованих територіях. Окрім цього банк допомагає матеріально сім’ям своїх співробітників у випадку втрати близьких родичів чи отримання ними складних травм.
Креді Агріколь своїми справами демонструє, що на нього завжди можна покластися.