Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нові правила в'їзду, електронні паспорти та цифрові чеки: що зміниться в Україні з 1 серпня

Що зміниться з 1 серпня: електронні паспорти, правила в'їзду, електронні чеки. Фото: УНІАН

Що зміниться з 1 серпня: електронні паспорти, правила в'їзду, електронні чеки. Фото: УНІАН

З 1 серпня 2021 року в Україні відбудеться низка змін. Вони стосуються легалізації електронних паспортів, постачання газу, правил в'їзду в Україну та переходу на електронні чеки.

The Page зібрало інформацію про те, що зміниться в Україні і кого ці зміни торкнуться.

1

Нові правила в'їзду в Україну

З 5 серпня набувають чинності нові правила в'їзду в Україну через розповсюдження штаму «Дельта». Так, іноземці повинні мати страховий поліс на випадок захворювання на коронавірус.

Крім того, вони повинні мати один із наступних документів:

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, якому не більше 72 годин;
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу, який зробили не більше ніж за 72 години до перетину кордону;
  • довідку про закінчення повного курсу вакцинації препаратами, які схвалені ВООЗ.

Якщо ж немає тесту чи сертифікату вакцинації, то іноземцю доведеться встановити застосунок «Вдома» та піти на самоізоляцію протягом 72 годин. Закінчити самоізоляцію можна лише після негативного тесту на коронавірус.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас усі, хто прибули з Росії або Індії та провели на території цих держав більше семи днів протягом останніх двох тижнів, мають піти на обов'язкову 14-денну самоізоляцію без права на дострокове завершення.

Українці ж при перетині кордону повинні надати документ про закінчення повного курсу вакцинації проти коронавірусу або довідку про перше щеплення з курсу вакцинації.

2

Електронні паспорти

З 23 серпня набуває чинності закон, який прирівнює електронні паспорти до паперових. Такі паспорти, які можна отримати у застосунку «Дія», можна використовувати у лікарнях та банках або для посвідчення особи.

Також електронні паспорти можна використовувати на пошті для отримання посилок або листів. Із такими паспортами можна купувати тютюн та алкоголь.

Цифрові документи у «Дії» з 23 серпня матимуть таку ж юридичну силу, як і паперові чи пластикові аналоги.

Однак такі паспорти не можна використовувати для перетину кордону та при в'їзді на тимчасово окуповані території.

3

Перетин кордону зі Словаччиною

Ще одна зміна у серпні торкнеться перетину кордону. З 1 серпня працюватимуть всі пункти пропуску на українсько-словацькому кордоні. Також запрацює й пішохідний пункт пропуску Малі Селменці — Вельке Слеменце. Громадяни зможуть перетнути кордон у цьому пункті з 9:00 до 21:00.

Загалом на українсько-словацькому кордоні п'ять пунктів пропуску:

  • Ужгород — Вишнє Німецьке;
  • Убля — Малий Березний;
  • Матьовце — Ужгород;
  • Чоп — Чієрна-над-Тісоу;
  • Малі Селменці — Вельке Слеменце.
4

Електронні чеки

З 1 серпня в Україні змінилися вимоги до фіскального чеку. Відтепер після оплати карткою чек з'являтиметься у застосунку банку клієнта. Таке оновлення дозволить відмовитися від паперових чеків. Крім того, до застосунку банків можуть потрапляти гарантія та інші документи.

Водночас така функція доступна не в усіх магазинах, адже банкам потрібно співпрацювати з кожним магазином окремо.

Додатково установи із сфери послуг повинні встановити сервіс програмних кас Checkbox. Завдяки цьому банки зможуть зберігати чеки у застосунку банку.

5

«Нафтогаз» став запасним постачальником газу для всіх споживачів

З 1 серпня 2021 року «Нафтогаз» став постачальником «останньої надії» для всіх споживачів газу. Таке рішення НКРЕКП має захистити права споживачів у разі, якщо основний постачальник не може виконати свої зобов'язання з будь-яких причин.

За словами голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, споживачі завжди будуть забезпечені теплом, навіть якщо підприємства теплокомуненерго не отримуватимуть природний газ, то автоматично його постачальником стає «Нафтогаз».

Регулятор ухвалив таке рішення у липні 2021 року у зв'язку з відкриттям повноцінного конкурентного газового ринку. «Нафтогаз» як постачальник «останньої надії» забезпечуватиме споживачів в умовах, коли:

  • виробник теплової енергії залишився без постачальника;
  • у чинного постачальника відсутня підтверджена номінація для потреб виробника теплової енергії.

Коментарі

Всі новини