Перші аукціони великої приватизації можуть відбутися до кінця цього року. Однак для цього Кабмін повинен до кінця вересня затвердити інвестиційних радників на вже відібрані підприємства, заявив в.о. голови Фонду держмайна (ФДМ) Віталій Трубаров.
Він уточнив, що мова йде про «Одеський припортовий завод» (ОПЗ), вугільну компанію «Краснолиманська», «Індар», завод «Електроважмаш» та «Об'єднану гірничо-хімічну компанію» (ОГХК).
Крім цього Кабмін повинен передати в управління ФДМ ще близько 20 великих підприємств, а міністерству та відомству — понад 30 підприємств, які роками «утримуються» і не передаються на приватизацію. Також уряд повинен зобов'язати міністерства провести повну ревізію держмайна і передати Фонду все те, що підлягає приватизації.

Трубаров підкреслив, що ФДМ розробив п'ятирічну програму дій. Протягом цього строку процес приватизації повинен загалом завершитися, оренда держмайна отримає новий закон і ринкові механізми регулювання, а оціночна діяльність, регулятором якої є Фонд, буде якісно змінена.
Від Верховної Ради ФДМ очікує розгляду законопроєктів про скорочення переліку об'єктів, заборонених до приватизації, та про реорганізацію спиртової галузі.
Радники приватизації держпідприємств:
- «Одеський припортовий завод» — радник Pericles Global Advisory у складі консорціуму з White & Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital;
- «Вугільна компанія «Краснолиманська» — «Конкорд Консалтинг» у складі консорціуму KPMG, «Бюро Маркуса», Redcliffe Partners;
- Завод «Електроважмаш» — KPMG-Ukraine у складі консорціуму Baker McKenzie, Henniger Winkelmann Consulting;
- «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» — BDO в складі консорціуму Baker Tilly Ukraine, ASSET EXPERTISЕ, Інноваційного центру «Екосистема»;
- «Індар» — «Конкорд Консалтинг» у складі консорціуму Kreston GCG, «Бюро Маркуса», Redcliffe Partners.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також