Технологічні компанії заробляють на 34% більше, якщо в їхньому керівництві більше жінок, ніж у її конкурентів, а якщо серед засновників стартапу є хоча б одна жінка, його дохід збільшується вдвічі. Про це в інтерв'ю заявила Вікторія Тігіпко — засновниця та керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures, президент Одеського міжнародного кінофестивалю, засновниця клубу приватних інвесторів iClub і голова Наглядової ради Ukrainian Startup Fund.
Вона також розповіла, що за останні кілька років кількість жінок-підприємців у світі та у США зросла втричі.
Тігіпко також висловилася щодо поділу в зарплатах жінкам і чоловікам на однакових посадах.
«У наших проєктах такого поділу немає. Але насправді така проблема досі існує у всьому світі. І справа не лише у зарплатах, а й загалом — у ґендерній нерівності. Наприклад, згідно зі звітом Світового банку, жінки становлять менше ніж 40% загальної глобальної робочої сили. У світовій IT-сфері жінок лише 17%. У технологічному секторі жінки обіймають 5% керівних посад».
Вікторія Тігіпко
голова наглядової ради Українського фонду стартапів, засновниця і керівна партнерка венчурного фонду TA Ventures
Вікторія Тігіпко
голова наглядової ради Українського фонду стартапів, засновниця і керівна партнерка венчурного фонду TA Ventures
За її словами, необхідно якнайшвидше збільшувати кількість жінок в індустрії. Тігіпко вважає, що як тільки їх стане вдесятеро більше, в індустрії стане пропорційно більше грошей для жінок-фаундерів.
«Це і є ґендерний баланс. Рівна участь жінок та чоловіків у бізнесі у всьому світі збільшить світовий ВВП мінімум на 5%. Це призведе до світового зростання економіки на 2,5-5 трлн доларів», — додала вона.
Контекст. Раніше ми писали про топ-100 найвпливовіших жінок світу за версією Forbes.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також