В Україні запустили фонд стартапів на 400 мільйонів гривень

Бюджет Українського фонду стартапів склав 400 млн грн. Фонд планує видавати стартапам на ранній стадії гранти розміром від $25 тис. до $75 тис до 24 місяці реалізації. Про це на презентації фонду повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає «Інтерфакс-Україна».

Він заявив, що старт цього року повинен привести до кратного збільшення фінансування фонду до 4 млрд грн.

Фінансування будуть отримувати малі і макропідприємства, а також ФОПи. Серед категорій критеріїв: інноваційність, комерціалізація, команда і фінанси, стійкість.

Telegram Logo

Кожна категорія буде оцінюватися за п’ятибальною шкалою. Протягом реалізіції програми проекти повинні будуть мати українську юридичну реєстрацію. Після закінчення її можна буде змінити.

До наглядової ради фонду увійшли: Олена Кошарна з Horizon Capital, Леся Севрук з ECG, Вікторія Тігіпко з TA Ventures, Чарльз Вайтхед з Cornel Tech, заступник міністра фінансів Юрій Гелетій, Олександр Риженко з Держагентства з електронного управління e-gov, Дмитро Шимків з Darnitsa. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає «Інтерфакс-Україна».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Вона також заявила, що нацрада оголосить конкурс, буде оцінювати проекти та обере переможців, з якими будуть підписані договори про надання грантового фінансування.

«Наше завдання зараз — знайти співфінансування. Ми активно спілкуємося з донорами», — додала Маркарова.

  • Контекст

Український національний фонд стартапів — це державний інвестиційний фонд, рішення про заснування якого уряд ухвалив ще в листопаді 2018 року. Гроші на його роботу та гранти виділятимуться з держбюджету. Відповідальним за створення Фонду виступає глава Міністерства фінансів Оксана Маркарова.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини