Державна компанія «Укргазвидобування» 2 та 4 грудня зупинила на позаплановий ремонт Тимофіївський і Яблуневський газопереробні заводи в Полтавській області. Компанії довелося піти на це через заповнення складів автогазом і неможливості проводити аукціони з його продажу.
Про зупинення підприємств галузевому виданню enkorr повідомило джерело на виробничих активах держкомпанії. Інформацію підтвердила і сама «Укргазвидобування».
Останні півмісяця держкомпанія не може продати своє паливо – в Аукціонному комітеті при Мінекономіки немає кворуму для прийняття потрібного рішення. Після звільнення кількох чиновників з міністерства Комітет, який крім іншого затверджує дати проведення торгів, втратив потрібне число членів. Для формування нового складу органу Мінекономіки і Минекоенерго необхідно видати наказ. Проте вже два тижні цього не відбувається.

«Подібна бездіяльність Аукціонного комітету, через яку «Укргазвидобування» і «Укрнафта» не змогли продавати ресурс в листопаді і грудні, гостро ставить питання про необхідність такого органу регулювання. Скоріше звичайна вимога продажу через біржові торги буде більш ефективною», — відзначили в компанії.
Через зупинку заводів «Укргазвидобування» розпочала проводити на них позаплановий ремонт.
Зрив торгів 28 листопада і 5 грудня призвів до напруги і серед трейдерів автогазу. Їм довелося терміново шукати заміну відсутнього ресурсу, адже обсяги поставок були заплановані з урахуванням покупки палива в «Укргазвидобування».
«Зараз ці обсяги випали і в терміновому порядку їх потрібно заміняти, що підсушує ринок і вносить певний дисбаланс», — розповів виданню один з трейдерів.
«Укргазвидобування» — найбільший виробник автогазу в Україні. Минулого року держкомпанія виробила 164 тис. тонн цього палива. Потужності компанії знаходяться у Полтавській (Яблуневська, Тимофіївська, Базилевська установки) та Харківській областях (Юлієвська установка і Шебелинський ГПЗ). Крім того держкомпанія є найбільшим газовидобувачем країни з часткою близько 75%.
«Укргазвидобування» на 100% належить «Нафтогазу України». Минулого року чистий прибуток держкомпанії впав на 11% — до 27,1 млрд грн.