Американська компанія General Electric (GE) і європейська LongWing Energy за участю американського агентства з інвестицій OPIC домовилися про фінансування на суму $150 млн для будівництва першої черги вітроелектростанції (ВЕС) в Запорізькій області на березі Азовського моря.
Для GE ця вітроелектростанція стане четвертою в Україні, якій компанія поставить своє обладнання і технології. Зокрема GE Renewable Energy, яка стала міноритарним акціонером проекту, забезпечить поставку 27 вітряних турбін потужністю 3,6 МВт (загальна потужність першої черги ВЕС складе 98 МВт) з діаметром ротора 137 метрів, висотою маточини 110 метрів і їх повне обслуговування на протягом 15 років, йдеться в прес-релізі компанії.
LongWing Energy виступить спонсором, а VLC Renewables — співінвестором. Позикове фінансування буде надано OPIC (Корпорацією уряду США із закордонних приватних інвестицій), а JP Morgan забезпечить хеджування.

Електроенергія, вироблена Запорізькою ВЕС, буде продана держпідприємству «Енергоринок», яке отримає пільговий 10-річний фіксований тариф.
Проект вітроелектростанції-довгобуду реалізується ще з 2009 року. Запустити її планується в 2020 році, вона зможе виробляти електроенергію для близько 170 тис. побутових споживачів, або 330 тис. МВт-год на рік. У подальших планах збільшити потужність Запорізького вітропарку до 500 МВт, що зробить її найбільшою вітроелектростанцією в Україні та п'ятою – у Європі.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист