На російський Промінвестбанк знайшовся новий покупець

Продаж української «дочки» ВЕБ — Промінвестбанку — зацікавила ще одного покупця. Ним стала «Кредитна установа «Інвестиційна» киянина Олександра Зінов'єва. Компанія має намір викупити увесь виставлений пакет акцій банку.

Про це компанія повідомила в системі розкриття інформації НКЦПФР, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Кредитна установа «Інвестиційна» зареєстрована навесні 2016 року. Проте ліцензію на ведення госпдіяльності з надання фінансових послуг отримала лише у квітні цього року.

Telegram Logo

Олександр Зінов'єв є також власником фінкомпанії «Експрес Фінанс». У неї той самий керівник, що і в «Інвестиційній» – Олександр Леоненко. Останній керує "Факторинговою компанією "Глобал плюс". Сам Зінов'єв очолює фінкомпанію "Експрес інвест". У цій компанії він є міноритарієм, а контролює її компанія "Кредоінвестгруп", яка раніше була співвласником "Глобал плюс" з компаніями "Адамант Капітал" і "Аква Діджитал".

Раніше інтерес до Промінвестбанку проявили компанії «Женева» та «Європейське позикове товариство». Обидві пов'язані з інвестбутиком Investohills ек-глави Альфа-Банку (Україна) Андрієм Волковим. Його бізнес спеціалізується на роботі з проблемними активами та спеціальними ситуаціями.

Контекст

  • Історія стягнення акцій Промінвестбанку почалася наприкінці весни минулого року. Третейський суд у Гаазі вирішив, що Росія повинна віддати українським компаніям $159 млн за збитки, спричинені анексією Криму.
  • Восени 2018 року Апеляційний суд Києва заарештував акції дочірніх структур всіх російських держбанків, включаючи Промінвестбанк. Предметом судового розгляду стала заява про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, які мали активи в Криму, — про визнання та виконання рішення Міжнародного арбітражу в Гаазі щодо стягнення з РФ компенсації за анексоване нерухоме майно.
  • Верховний суд України забороняв виконавчій службі звертати стягнення на належні ВЕБу цінні папери за вимогами групи «Еверест».
  • Після цього у червні ВЕБ повідомив, що подав до Арбітражного суду Стокгольма позов до України через порушення положень міжурядової угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій з РФ 1998 року.
  • ВЕБ вважає незаконним продаж акцій Промінвестбанку на торгах. Тому рекомендує всім потенційним учасникам аукціону утриматися, щоб уникнути в майбутньому судових розглядів.
Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини