Facebook Pixel

У головній ролі — Bentley: топ-5 найвідоміших фільмів із автомобілями бренду

Спорткари Уолтера Оуена Бентлі потрапили на знімальний майданчик мало не з моменту свого народження — уже в «золоті двадцяті» вони стали незмінним атрибутом справжніх британських джентльменів. The Page підібрало для вас п'ятірку найколоритніших блокбастерів із Bentley в головній автомобільній ролі.

Bentley Mk. IV 3,5 Litre у фільмі «З Росії з любов'ю» (1963 р.).

Ян Флемінг перебрав безліч професій на кшталт біржового маклера й фінансиста, але найбільшого успіху досяг як розвідник і письменник. Звісно, головний шпигун Її Величності перейняв безліч звичок відставного командора. Включно з любов'ю до автомобілів з окриленою «В» на капоті. Флемінг був великим шанувальником марки й, крім сучасних моделей, із задоволенням їздив на компресорному Bentley 4½ Litre Blower 1930 року. Але, продавши права на екранізацію своїх романів, він втратив можливість відстоювати свої погляди.

Ян Флемінг і його Bentley 4½ Litre Blower 1930 року. Фото: Life Magazine

Ян Флемінг і його Bentley 4½ Litre Blower 1930 року. Фото: Life Magazine

Першу серію «бондіани» («Доктор Ноу», 1962 р.) знімали на Ямайці зі смішним навіть для тих часів бюджетом. Тому агент 007 рятував світ не на «запропонованому» Bentley, а на позиченому в місцевого жителя Alpine Series II марки Sunbeam, що нині сконала. Більш статусного спорткара на рибальському острові продюсери знайти не змогли.

Успіх першої франшизи дав їм змогу значно збільшити бюджет, і в наступній «бондіані» герой Шона Коннері отримав у своє розпорядження відкритий Bentley Mark IV 1935 року із замовним кузовом Drophead Coupe від лондонського ательє Park Ward і фантастичною для того часу опцією — портативним телефоном.

Шон Коннері і Bentley Mk. IV 3.5 Litre у фільмі «З Росії з любов'ю». Фото: imdm

Шон Коннері і Bentley Mk. IV 3.5 Litre у фільмі «З Росії з любов'ю». Фото: imdm

Причину, з якої в наступному фільмі (Goldfinger, 1964 р.) агента пересадили на Aston Martin, приведено в діалозі Бонда з Q у дебюті стрічки: — А де мій Bentley? — Він вичерпав себе. — Але ж він послужив був стільки років... — Це наказ «М»... А от у житті все було з точністю до навпаки.

Після комерційного успіху перших серій «бондіани» Коннері міг собі дозволити абсолютно будь-який транспорт: автомобіль, вертоліт або літак. Але зупинив вибір на старому сіро-сталевому Bentley S2 Saloon 1962 року. І проніс любов до спорт-седанів цієї марки через усе життя. Його наступним вибором став небесно-блакитний Bentley T2 1978 року, на якому актор за сім років накатав мало не 90 тис. км.. Вручення королевою Єлизаветою II лицарського звання й титулу «сер» син водія вантажівки відзначив купівлею елегантного Bentley Arnage, причому шотландець до останнього не відмовляв собі в задоволенні сідати за кермо. Помер перший Бонд минулого жовтня у віці 90 років.

Шон Коннері і Bentley 4¼ Litre у фільмі Never Say Never Again. Фото: imdb

Шон Коннері і Bentley 4¼ Litre у фільмі Never Say Never Again. Фото: imdb

Bentley 4 1/4 Litre у фільмі «Ніколи не говори ніколи» (1983 р.)

Кінематографічну справедливість було відновлено 20 років по тому, коли після 12-річної паузи Коннері знову знявся в ролі агента MI6. На час виходу стрічки Never Say Never Again (1983 рік) акторові йшов уже 53 рік. Проте цього разу він їздив на рідкісному Bentley 4¼ Litre 1937 року випуску з аналогічним кузовом 3-Position Drophead Coupe, але виготовленому в майстернях Gurney Nutting. Після фільму автомобіль (номер шасі B129JY) ретельно відновили і продали на аукціоні Bonhams за $ 286,6 тис.

Пірс Броснан і Bentley Arnage у фільмі The Thomas Crown Affair. Фото: imdm

Пірс Броснан і Bentley Arnage у фільмі The Thomas Crown Affair. Фото: imdm

Bentley Arnage у фільмі «Афера Томаса Крауна» (1999 р.)

Регулярні повернення Коннері до «бондіани» були зумовлені невдоволенням глядачів і преси грою його послідовників — Роджера Мура, Тімоті Далтона й особливо Джорджа Лезенбі. Критика вщухла лише в середині 90-х, коли на роль агента запросили Пірса Броснана. Навіть сам Коннері, зазвичай скупий на похвали, високо оцінив роботу ірландця, підкресливши, що саме так і має виглядати агент 007 нового часу.

Одразу після свого третього «бонда» («І цілого світу замало», 1999 р.) Пірс знявся в римейку фільму The Thomas Crown Affair 30-річної давнини, у якому сяяв талановитий актор і гонщик Стів МакКуїн. Причому Броснан сам умовив продюсерів перезняти свою улюблену картину, вибравши локації, пропрацювавши кілька оригінальних сценарних ліній і навіть домовившись з акторами з першого фільму.

Пірс Броснан і Bentley Continental GT. Фото: Hackett London

Пірс Броснан і Bentley Continental GT. Фото: Hackett London

Героєм ірландця став ексцентричний колекціонер з авантюрним нахилом і кримінальними талантами. Відповідно до свого статусу естета й мільярдера, Краун використовує для повсякденних поїздок найсучасніший на той час Bentley — Arnage. Крім давно застарілого, але рідного 6,75-літрового мотора, на цей седан ставили новітній 4,4-літровий V8 виробництва BMW. Але в картині підкреслюється слідування традиціям: під капотом Arnage саме «шість і три чверті», як називають цей мотор самі британці. А містер Краун, як і личить статусу власника подібного автомобіля, користується послугами найманого водія і їздить винятково на задньому сидінні.

Дрю Беррімор і Bentley Azure у фільмі Charlys Angels. Фото: imdb

Дрю Беррімор і Bentley Azure у фільмі Charlys Angels. Фото: imdb

Bentley Azure у фільмі «Ангели Чарлі» (2000 р.)

Ще один шпигунський бойовик, але цього разу з трьома чарівними панянками в головних ролях. «Ангели Чарлі» — Камерон Діас, Дрю Беррімор і Люсі Лью — роз'їжджають у своїх шпигунських справах у чотиримісному кабріолеті Bentley Azure з водієм у форменому кашкеті та костюмі-трійці, який щодо елегантності й манер дасть Броснану 100 очок наперед. Попри тотальну «бондоманію», що охопила світ на межі століть, на фільм чекав надзвичайний комерційний успіх. Рекордними виявилися й самі прокатні збори, й оригінальний саундтрек, пісня з якого (Independent Women Part I) стала світовим хітом. Зрозуміло, збільшилася й жіноча аудиторія Azure на ринку Сполучених Штатів.

Рона Мітра і Bentley Continental GT в фільмі Doomsday. Фото: Джей Мейдмент

Рона Мітра і Bentley Continental GT в фільмі Doomsday. Фото: Джей Мейдмент

Bentley Continental GT у фільмі «Судний день» (2008 р.)

Dommsday — найбезжальний щодо Bentley бойовик. Утім, як і до всього кінематографу. Фактично це окрошка з постапокаліптичних стрічок на кшталт «Божевільного Макса» і «Втечі з Нью-Йорка», яку майстерно нарізав майстер своєї справи Ніл Маршалл. Режисер, який увічнив себе «Псами-воїнами» та «Спуском», зняв пророчу картину про перманентний локдаун, спричинений невідомим вірусом. У трешевому кіберпанку Маршалла Bentley Continental GT постає не тільки символом вічних цінностей, а і просто наднадійним автомобілем, який навіть через тривалий час на голову перевершує всі навколишні транспортні засоби.

Рона Мітра і Bentley Continental GT в фільмі Doomsday. Фото: Джей Мейдмент

Рона Мітра і Bentley Continental GT в фільмі Doomsday. Фото: Джей Мейдмент

Подякувати 🎉