Facebook Pixel

Як зробити новий вид спорту. Інтерв’ю із засновником Battle Mile Юрієм Піднебесним

Персона

На початку грудня до програми Олімпійських ігор 2020 року додали брейк-данс. Минулого року власники спортивної ліги зі змішаних єдиноборств UFC вивели її на біржу й заробили понад $4 млрд. Власник легендарної компанії тріатлону Ironman планує продати її за $1 млрд. Такі новини свідчать про те, що спорт стрімко змінюється. Один із таких прикладів є й в Україні – це змагання Battle Mile. Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile, розповів The Page про те, як придумати новий вид спортивних змагань і заробити на цьому.

Фото: пресслужба Battle Mile

Фото: пресслужба Battle Mile

Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile

  • Про ідею нового змагання

Ідея Battle Mile виникла з бігу. Я – майстер спорту з кросу в багатоборстві. Мій син займається легкою атлетикою, бігає на середні дистанції. У Battle Mile ми поєднали класичний біг із сучасними технологіями. Одна з технологічних фішок – це хронометражна система, яка надає можливість прораховувати кожного учасника забігу однієї команди й іншої та показувати відмінність їхніх результатів на табло. Ще ми застосовуватимемо нову технологію доповненої реальності, з допомогою якої до спорту зможуть долучитися люди з обмеженими можливостями. Ми хочемо внести емоційний складник для тих людей, які сьогодні не мають можливості займатися спортом.

  • Про доповнену реальність у спорті

Це працюватиме з допомогою окулярів Google. В окулярах бігатимуть атлети. Там є камера, завдяки якій можна передавати картинку на зовнішні носії, різні гаджети. Тобто вболівальник буде частиною тієї людини й зможе під час змагань під'єднатися безпосередньо до того атлета, за якого він вболіває. Цей емоційний складник у реальному часі передаватиметься на окуляри доповненої реальності. Дуже цікаво, як на емоційному рівні можна підтримати атлета. Якщо атлет розуміє, що його очима зараз дивляться тисячі людей, то в нього зростає мотивація до перемоги. Фактично бігові атлети будуть зірками. Й основна мета – щоб атлети могли заробляти так само, як футболісти, тенісисти, боксери.

  • Про те, чим біг може бути схожим на шахи

В одній команді п'ятеро людей: четверо основних, які беруть участь у забігу, і п'ятий — додатковий атлет, який змінює під час бігу одного з атлетів своєї команди. Це додає інтригу до тактичного та стратегічного формату забігу. Battle Mile – це шахи майбутнього. Сьогодні ми вчимо грати в ці шахи наших атлетів, які спеціалізуються в бігу на середні дистанції.

Фото: пресслужба Battle Mile

Фото: пресслужба Battle Mile

Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile

  • Про перспективи бігу

Біг – найпопулярніший вид спорту. Більшість людей на планеті Земля бігають. Біг — найдешевший та найпростіший, але він може бути унікальним. У наших планах за 4-5 років провести світову лігу. Це будуть батли мегаполісів. Ми запатентували цю ідею. Я дуже сподіваюся, що вона захлисне світ, і ми побачимо багато цікавих атлетів і команд із різних частин світу. Ми створюватимемо асоціації в різних країнах. Переможці цих країн збиратимуться на змаганнях світового масштабу. Наприклад, я б хотів побачити батли Київ — Нью-Йорк та Дубай — Токіо. Це буде фантастично.

  • Про те, як реалізувати спортивний проєкт

Ми сьогодні бачимо успішні спортивні проєкти: Iron Man, UFC, CrossFit. Сьогодні вони є надбанням усього світу. Люди, які займаються цими видами спорту, мають величезну енергетику. Держава ж більше переймається своїми справами. Я б дуже хотів, щоб в Україні проєкт Battle Mile реалізовувався саме в приватно-державному партнерстві. Ми маємо пишатися тим, що ми є нацією унікальних людей. Я вірю, що через спорт ми зможемо досягти єдності духу. Якщо держава долучиться до реалізації цього проєкту, це буде дуже добре. Є певні люди та окремі галузі, які знають у всьому світі. Але сьогодні світ ще не знає Україну як країну, яка подарувала цьому світу якусь прекрасну емоцію. І я хотів би, щоб Battle Mile став такою емоцією.

Фото: пресслужба Battle Mile

Фото: пресслужба Battle Mile

Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile

  • Про те, яким буде спорт майбутнього

Гадаю, що більш консервативні, зарегульовані спортивні ідеї згасатимуть. На зміну їм прийдуть якісь цікаві ідеї, які запалюватимуть серця мільйонів людей. У світі багато таких прикладів. Візьмемо футбол. Хто б 100 років тому міг подумати, що це стане серйозною індустрією, яка захлисне світ. Так само бізнес шукає можливості реалізації й отримання прибутків. Ми маємо такі приклади, як UFC. Два роки тому UFC продали за $4,7 млрд, а зараз вона вже коштує $8 млрд. На мою думку, бізнес у спорті відіграватиме ключову роль. Ми відкриті для інвесторів, партнерів, меценатів, спонсорів, щоб цей спорт так само став багатомільярдним проєктом.

  • Про франшизу на спорт

Ми зараз відпрацьовуємо проєкт франшизи, яку потім реалізовуватимемо в інших країнах світу. Уже сьогодні змаганнями цікавляться в Європі. А ще в США, Китаї. В Азії дуже багато людей, які цю ідею сприймуть. Я вже спілкуюся з деякими бізнесменами з Азії, для того щоб напрацьовувати модель виходу цього спорту у світ. І це ще тільки стартап. За цей рік ми хочемо відпрацювати цю ідею в Україні й рухатися далі в інших країнах світу. 2021-го плануємо провести перші міжнародні змагання. І хочемо це зробити саме в Україні на «Олімпійському», куди запросити команди з інших країн.

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі