Facebook Pixel

Як зробити новий вид спорту. Інтерв’ю із засновником Battle Mile Юрієм Піднебесним

Персона

На початку грудня до програми Олімпійських ігор 2020 року додали брейк-данс. Минулого року власники спортивної ліги зі змішаних єдиноборств UFC вивели її на біржу й заробили понад $4 млрд. Власник легендарної компанії тріатлону Ironman планує продати її за $1 млрд. Такі новини свідчать про те, що спорт стрімко змінюється. Один із таких прикладів є й в Україні – це змагання Battle Mile. Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile, розповів The Page про те, як придумати новий вид спортивних змагань і заробити на цьому.

Фото: пресслужба Battle Mile

Фото: пресслужба Battle Mile

Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile

  • Про ідею нового змагання

Ідея Battle Mile виникла з бігу. Я – майстер спорту з кросу в багатоборстві. Мій син займається легкою атлетикою, бігає на середні дистанції. У Battle Mile ми поєднали класичний біг із сучасними технологіями. Одна з технологічних фішок – це хронометражна система, яка надає можливість прораховувати кожного учасника забігу однієї команди й іншої та показувати відмінність їхніх результатів на табло. Ще ми застосовуватимемо нову технологію доповненої реальності, з допомогою якої до спорту зможуть долучитися люди з обмеженими можливостями. Ми хочемо внести емоційний складник для тих людей, які сьогодні не мають можливості займатися спортом.

  • Про доповнену реальність у спорті

Це працюватиме з допомогою окулярів Google. В окулярах бігатимуть атлети. Там є камера, завдяки якій можна передавати картинку на зовнішні носії, різні гаджети. Тобто вболівальник буде частиною тієї людини й зможе під час змагань під'єднатися безпосередньо до того атлета, за якого він вболіває. Цей емоційний складник у реальному часі передаватиметься на окуляри доповненої реальності. Дуже цікаво, як на емоційному рівні можна підтримати атлета. Якщо атлет розуміє, що його очима зараз дивляться тисячі людей, то в нього зростає мотивація до перемоги. Фактично бігові атлети будуть зірками. Й основна мета – щоб атлети могли заробляти так само, як футболісти, тенісисти, боксери.

Telegram Logo
  • Про те, чим біг може бути схожим на шахи

В одній команді п'ятеро людей: четверо основних, які беруть участь у забігу, і п'ятий — додатковий атлет, який змінює під час бігу одного з атлетів своєї команди. Це додає інтригу до тактичного та стратегічного формату забігу. Battle Mile – це шахи майбутнього. Сьогодні ми вчимо грати в ці шахи наших атлетів, які спеціалізуються в бігу на середні дистанції.

Фото: пресслужба Battle Mile

Фото: пресслужба Battle Mile

Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile

  • Про перспективи бігу

Біг – найпопулярніший вид спорту. Більшість людей на планеті Земля бігають. Біг — найдешевший та найпростіший, але він може бути унікальним. У наших планах за 4-5 років провести світову лігу. Це будуть батли мегаполісів. Ми запатентували цю ідею. Я дуже сподіваюся, що вона захлисне світ, і ми побачимо багато цікавих атлетів і команд із різних частин світу. Ми створюватимемо асоціації в різних країнах. Переможці цих країн збиратимуться на змаганнях світового масштабу. Наприклад, я б хотів побачити батли Київ — Нью-Йорк та Дубай — Токіо. Це буде фантастично.

  • Про те, як реалізувати спортивний проєкт

Ми сьогодні бачимо успішні спортивні проєкти: Iron Man, UFC, CrossFit. Сьогодні вони є надбанням усього світу. Люди, які займаються цими видами спорту, мають величезну енергетику. Держава ж більше переймається своїми справами. Я б дуже хотів, щоб в Україні проєкт Battle Mile реалізовувався саме в приватно-державному партнерстві. Ми маємо пишатися тим, що ми є нацією унікальних людей. Я вірю, що через спорт ми зможемо досягти єдності духу. Якщо держава долучиться до реалізації цього проєкту, це буде дуже добре. Є певні люди та окремі галузі, які знають у всьому світі. Але сьогодні світ ще не знає Україну як країну, яка подарувала цьому світу якусь прекрасну емоцію. І я хотів би, щоб Battle Mile став такою емоцією.

Фото: пресслужба Battle Mile

Фото: пресслужба Battle Mile

Юрій Піднебесний, засновник Battle Mile

  • Про те, яким буде спорт майбутнього

Гадаю, що більш консервативні, зарегульовані спортивні ідеї згасатимуть. На зміну їм прийдуть якісь цікаві ідеї, які запалюватимуть серця мільйонів людей. У світі багато таких прикладів. Візьмемо футбол. Хто б 100 років тому міг подумати, що це стане серйозною індустрією, яка захлисне світ. Так само бізнес шукає можливості реалізації й отримання прибутків. Ми маємо такі приклади, як UFC. Два роки тому UFC продали за $4,7 млрд, а зараз вона вже коштує $8 млрд. На мою думку, бізнес у спорті відіграватиме ключову роль. Ми відкриті для інвесторів, партнерів, меценатів, спонсорів, щоб цей спорт так само став багатомільярдним проєктом.

  • Про франшизу на спорт

Ми зараз відпрацьовуємо проєкт франшизи, яку потім реалізовуватимемо в інших країнах світу. Уже сьогодні змаганнями цікавляться в Європі. А ще в США, Китаї. В Азії дуже багато людей, які цю ідею сприймуть. Я вже спілкуюся з деякими бізнесменами з Азії, для того щоб напрацьовувати модель виходу цього спорту у світ. І це ще тільки стартап. За цей рік ми хочемо відпрацювати цю ідею в Україні й рухатися далі в інших країнах світу. 2021-го плануємо провести перші міжнародні змагання. І хочемо це зробити саме в Україні на «Олімпійському», куди запросити команди з інших країн.

Коментарі

Біг і збирання сміття одночасно: як плоггінг став настільки популярний Стиль життя

Біг і збирання сміття одночасно: як плоггінг став настільки популярний

Легенда. Віктор Марущенко про сучасне фотомистецтво Персона

Легенда. Віктор Марущенко про сучасне фотомистецтво

Без табу. Анжела Запорожець про індустрію товарів для дорослих Персона

Без табу. Анжела Запорожець про індустрію товарів для дорослих