Facebook Pixel

Як написати свою книгу

Особиста думка

Мені здається, що це досить легко, якщо ти заглиблений у певну тему і довгий час нею займаєшся. Плюс вмієш розуміти контекст та аналізувати нішу цієї теми у книговиданні. Однак для багатьох людей, які на «Книжковому Арсеналі» підходили до мене з безліччю запитань про мою першу книгу «Хочу в fashion», такі поради можуть стати в пригоді. Як все-таки зібратись з духом, і не тільки почати роботу над своєю книгою, а ще й видати її?

  • Хронометраж

Найчастіше цікавились тим, скільки часу в мене зайняло саме написання. Всіх дуже дивувало, що я писала свою книгу рівно 10 днів. Я мала ідею в голові та виділила собі трохи більше тижня на написання. Звісно, якщо ваша книга потребує більше досліджень чи рефлексій, то знадобиться більше часу. Проте, маючи ідею, зробити можна багато.

  • Придумати тему

Дослідження ринку – надважливий аспект. Потрібно здійснити моніторинг, чи вже існує книга, подібна до тієї, яку ви хочете написати. Якщо так, то як таких книжок багато, хто їх написав і де видали, як давно. Часто на amazon можна прочитати кілька сторінок, або ознайомитись зі змістом, після чого все одразу зрозуміло.

Якщо говорити власне про тему, то в наш час, звісно, читачів приваблюють гучні заголовки, навіть інтригуючі. Це як обкладинка для журналу, яка має «сказати» про книгу все. Однак багато що залежить і від цільової аудиторії книги: для наукової спільноти – чим детальніша назва, тим краще. В той час як для масового читача заголовок на обкладинці має бути максимально чітким та зрозумілим, плюс трохи гри слів та гумору не завадять.

  • Скільки готуватись

Це загалом залежить лише від вас та від вашої самодисципліни. Плюс від перфекціонізму. Адже рукопис можна вдосконалювати роками! Але якщо є певні чинники, які обмежують ваш час, це завжди краще. У моєму випадку це був «Книжковий Арсенал», і видавництво намагалось встигнути до початку ярмарку.

  • Знайти видавця

Це найважче. Очевидний спосіб – написати у видавництва, які вас цікавлять. Потрібно вислати шматочок тексту з анотацією, плюс інфо про вас як про автора. Процес нешвидкий. Але бувають винятки.

  • Знайти ілюстратора

Тут потрібно розуміти, який саме стиль ілюстрації подобається вам, і важливо також, щоб він підходив до тексту, що ви пишете. До речі, видавництво також може мати свій пул ілюстраторів, з якими воно співпрацює. Своїй ілюстраторці я відправила приклади малюнків, які мені точно не подобаються, та які зазвичай зображають на книгах з моєї тематики. Мені хотілось чогось менш ванільного, більш cool.

  • Промо книги

Це надважливо в наш час. Соціальні мережі здорово допомагають у промоції книг. Деякі автори заводять для своїх книг навіть окремі акаунти. Добре робити зустрічі з читачами, а ще завжди мати примірник книги в сумці, адже ніколи не знаєш, кого зустрінеш сьогодні. Ну, і якщо це ваша перша книга, то промо потрібне не тільки книзі, але й автору!

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times Життя

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times