Facebook Pixel

Чому люди не хочуть чути про Бабин Яр. І чому в Києві має бути така станція метро

Особиста думка

Один блогер написав, як він не хоче, аби в метро оголошували: «Наступна станція — «Бабин Яр». Мовляв, це неприємно звучить і шокує. Так, про це дуже неприємно чути, як неприємно чути й читати про зупинку «Освенцим» у Польщі або про станцію «Комунарка» у московському метро. Але перейменування станції на «Бабин Яр» буде вшануванням тих, хто лежить у цій землі.

Пропозиція про перейменування станції метро «Дорогожичі» на «Бабин Яр» стала важливою сходинкою у збереженні пам'яті про жахливу трагедію цього місця. Ініціаторами були «Марш пам'яті» і Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», за що їм велике спасибі. Живу навпроти цього страшного місця з початку 1980-х, усе життя приїжджаю на зупинки 16, 19, 27, 22, 23 маршрутів, які вже називаються «Бабин Яр». Я і тисячі людей, які тут живуть і працюють, виходять на цій зупинці більше 30 років.

Коли прозвучала пропозиція щодо перейменування, виявилося, що безліч дуже освічених людей, які є успішними в своїх областях, майже нічого не знають про те, що відбувається з Бабиним Яром, бувають тут раз на рік на Марші пам'яті або в поминальні дні. Вони нічого не чули про такі зупинки, що існуюють ще з часів СРСР. І вони не хочуть чути, аби в метро таку зупинку оголошували. Їм це неприємно і дискомфортно.

Як місцевий житель, дозволю собі розповісти їм історію з «Дорогожичами».

Така назва пояснювалася кількома причинами, зокрема й економічною. Забудувати висотками землю навколо метро «Дорогожичі» — це зовсім інше, ніж забудувати багатоквартирними будинками землю навколо метро «Бабин Яр». Так і вийшло — поруч з телецентром «Олівець» побудували три багатоквартирні висотки прямо на території єврейського кладовища. Навряд чи забудувати цвинтар вийшло б біля метро «Бабин Яр».

Загалом дуже добре, що стільки людей через назву станції метро одночасно звернули увагу на Бабин Яр. Хочу всіх, хто показав свою небайдужість до цього страшного місця, запросити на волонтерські прибирання території заповідника.

За пам'ятником «Менора» знаходиться ділянка кладовища, де просто катастрофічно багато сміття. Це зона, куди приїжджає на пікніки безліч людей, яких не бентежать могили, і залишають після себе цілі звалища — від одноразового посуду і пакетів до презервативів і шприців. А злодії тут скидають сумочки і гаманці. Так, я наївно думаю, що біля метро «Бабин Яр» охочих випити пива або насмітити буде менше.

Учасники проєкту «Слово Праведника», присвяченого збереженню пам'яті про Праведників народів світу, більше року займаються регулярним прибиранням парку. Запрошую всіх на прибирання цього місця, включаючи цвинтар і територію Бабиного Яру, 15 березня о 12 ранку. Зустрічаємося біля скляних куполів на виході зі станції метро.

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Бабин Яр: топ-7 книг про Голокост, які варто прочитати Життя

Бабин Яр: топ-7 книг про Голокост, які варто прочитати

Чи стане Бабин Яр головним пам'ятником Голокосту у світі Життя

Чи стане Бабин Яр головним пам'ятником Голокосту у світі

«Кристалічна стіна плачу» Марини Абрамович у Бабиному Ярі: як виглядає та що означає новий артоб'єкт Життя

«Кристалічна стіна плачу» Марини Абрамович у Бабиному Ярі: як виглядає та що означає новий артоб'єкт