Facebook Pixel

Білявки в законі. Кінопрем'єра тижня

Життя

Кінооглядач Дмитро Слівний про фільм, який не можна пропустити

  • «Сенсація»


Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Це Bombshell («Бомба») в дії і в американському прокаті. У нас же адаптована назва «Сенсація». А «Сенсацію» не всі подивляться в кіно.

2016 року ця історія стала справжньою бомбою, розривний ефект якої за рік звів у могилу головного її учасника — засновника та продюсера «рупора» республіканців (медіахолдингу Fox) Роджера Айлза. Цей патріархальний засранець впродовж усієї своєї кар'єри відрізнявся небаченим «статевим оптимізмом». Кожну гарненьку молоду співробітницю, скажімо так, «запрошував на інтерв'ю».

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Історія його «зловживань» побачила світ 2014 року завдяки книзі журналіста Гебріела Шермана «Найгучніший голос у кімнаті». А 2016-го позов про домагання подала одна з ведучих телеканалу – міс Америка 1989 — Гретхен Карлсон. Незабаром після цього Айлза звільнили з пристойними відступними, а за рік герой секс-скандалу помер.

Отже, гостросюжетна драма «Сенсація» закручена на історіях трьох телеведучих, кожна з яких так чи інакше зазнає гендерної нерівності, змушена відмовчуватися, приховуючи свій розум, і терпіти від чоловіків сальні жарти у прямому ефірі. А якщо у переліку заповітних бажань є кар'єрне зростання, то будь готова до того, аби підняти спідницю і стати на коліна перед «другим поверхом».

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Другий поверх у фільмі — це головний офіс, в якому жує пончики та вічно нервує Роджер Айлз. До свого кабінету він через секретарку запрошує симпатичних майбутніх ведучих на свій особистий кастинг.

Головні героїні у виконанні Шарліз Терон, Ніколь Кідман і Марго Роббі — з тих, хто побував на «другому». Хтось дослужився до власного шоу, хтось сказав ні, а хтось вилетів з ефіру і з самого медіахолдингу. Усі вони, кожна своїм шляхом, підходять до розуміння необхідності викриття неприпустимої поведінки боса.

Телеведуча, журналістка, юристка Меггін Келлі (її зіграла Шарліз Терон, яку одразу й не впізнаєш через спеціальний грим) була 23-ю за рахунком жертвою. І не останньою.

Величезна подяка творцям за те, що підняли питання: «Чому жінки терпіли таку поведінку?» Побоювання втратити роботу, неможливість піти в інше місце, необхідність годувати сім'ю і платити за рахунками, втрата статусу й не тільки. У діалогах співробітників холдингу сценаристи відмінно показують, що може навіть не бути жодної причини — просто спрацьовує елементарний стадний інстинкт.

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Після оприлюднення правди Роджера Айлза негайно звільнили. Але помітили це й обговорювали у професійних колах. І, звичайно, в американському суспільстві. Тому автори фільму вибудовують сюжет і діалоги таким чином, аби зайвий раз продемонструвати нам такий розклад: у світі соцмереж і глобалізації навіть заслуги журналіста, його геніальність, досвід і навички нічого не варті, якщо проти нього висунуто звинувачення у домаганнях.

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution

Мені, як телевізійнику, було цікаво подивитися, як працює newsroom і блакитний екран у США і як преса впливає на формування громадської думки. Але якщо вам це не настільки важливо, як мені, тоді насолоджуйтесь фантастичною акторською роботою трьох білявок. У законі, звичайно.

Режисер: Джей Роуч

Тривалість: 109 хвилин

Фото: Ukrainian Film Distribution

Фото: Ukrainian Film Distribution


Документальний фільм про Дениса Монастирського вийде 18 січня 2024 Життя

Документальний фільм про Дениса Монастирського вийде 18 січня 2024

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийде в прокат 9 травня

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат Життя

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» про «розстріляне відродження» вийшов у прокат