Нещодавно відбулася презентація нової арткниги Slavs not Slaves. Авторкою проєкту стала аналітикиня моди, дизайнерка та випускниця італійського інституту моди Marangoni Катерина Костенко. Мета книги — дослідження ДНК і культурного коду слов'янських жінок та візуалізація давніх образів через призму ХХ століття.

Книга Slavs not slaves. Фото: Slavs not slaves
Під час вивчення стилів у Marangoni авторка проєкту запитала себе: чому в жодному творчому виші не вивчають історію давніх культур, представники яких мешкали на теренах сучасної України понад 30 тис. років? Це й стало причиною створення Slavs not Slaves, яка має презентувати коди слов'янської ідентичності, що з'явилися ще в доісторичні часи.

Презентація книги Slavs not slaves. Фото: Slavs not slaves
Під час дослідження слов'янських культурних кодів Костенко замислилася над місцем слов'янської жінки в сучасному світі та над поняттям слов’янського фемінізму.
Slavs not Slaves — це ціла художня фотоісторія. Вона показує слов'янських жінок — амазонок, сарматок, трипільських принцес і скіф'янок — у сучасній інтерпретації.

Фото з артбука Slavs not slaves. Фото: Дмитро Баранов / Slavs not slaves
Книга особливо стане в пригоді людям творчих професій: художникам, дизайнерам, журналістам і дослідникам культури древніх слов'янських народів.

Артбук Slavs not slaves. Фото: Дмитро Баранов / Slavs not slaves
Фотографом проєкту став Дмитро Баранов, ілюстрації до книги створила Христина Гайдамака. Над образами героїнь книги працювали відомі українські художники, дизайнери та ювеліри Міла Садовська та Станіслав Дрокін. А режисер Олександр Макаров навіть зняв фільм про книгу.

Сторінка з книги Slavs not slaves. Фото: Slavs not slaves
Зображення на обкладинці: Дмитро Баранов / Slavs not Slaves