Facebook Pixel

5 книг, які допоможуть говорити з дітьми на складні теми

Життя

Багато хто думає, якщо не говорити про проблему, то її ніби немає. Але це не так. Люди завжди хворітимуть, наркотики нікуди не зникнуть, а в школі не всім пощастить з однокласниками. Як би ми не старалися, проблеми прийдуть до наших дітей; питання лише в тому, чи будуть вони до цього готові. Тому говорити про складні речі необхідно якомога раніше, а викладати якомога простіше, що б дитина зрозуміла, чому так відбувається і як це пережити. Ось тут стане в пригоді література: автор підняв проблему, захопив історією, оголив її непривабливу сторону й показав вихід з ситуації, а дорослому залишається тільки обговорити прочитане. The Page обрало 5 книжок, де автори не побоялися розповісти про боль і жорстокість, але водночас написали світлі добрі історії, які допомагають знайти правильні орієнтири в житті.

  • Діна Сабітова «Три твої імені»

Книга зачіпає проблему усиновлення. Мова йде про дівчинку із неблагополучної сім'ї, яка потрапляє у дитячий будинок. Її життя проходить через декілька важливих етапів і кожен новий поворот разом з кардинальними змінами приносить з собою нове ім'я. Ритка для батьків, Марго для прийомної сім'ї і Гошка для вихованців дитбудинку. «Три твої імені» — це історія про дитину, яка мріє всупереч усьому стати частиною люблячої родини.

Автор, лауреат премії «Заповітна мрія» за казкову повість «Цирк у шкатулці», знає про те, про що пише, не з чуток. Діна Сабітова — мама трьох дітей: двох хлопчиків і прийомної дівчинки.

  • Шерон Дрейпер «За межею»

Книжка написана від першої особи і розповідає історію дівчинки з тяжкою формою ДЦП. Мелоді не може говорити, ходити, а оточення вважає її «відсталою». Однак розумові здібності героїні зовсім не постраждали від хвороби. У неї хороша пам'ять і відмінний розум, а характер дівчинки викликає повагу. Книга змушує задуматися про те, якими незначними є більшість наших проблем і як погано ми розуміємо інших людей.

Шерон Дрейпер – професійний педагог і мама «особливої» дитини, а також досвідчена письменниця. Вона носить звання Національного вчителя року і є п'ятикратним лауреатом літературної премії Coretta Scott King Award. Її книга «Привіт, давай поговоримо» залишалася в серед бестселерів The New York Times майже два роки.

  • Роберт Корм'є «Шоколадна війна»

Роман про Джеррі Рено, чотирнадцятирічного старшокласника, який відмовився продавати шоколадне печиво. Його вчинок став причиною справжньої війни у містечку, куди втягнулися всі мешканці. Жорстка книга про цькування в старшій школі, про ціну, яку доводиться платити за право залишатися собою і мати власну думку.

Роман вперше видали у 1974 році. Його нагороджено літературною премією Lewis Carroll Shelf Award. Критика прийняла «Шоколадну війну» із захопленням, а в 1988 році за книгою був знятий однойменний фільм, пізніше його номінували на премію «Незалежний дух» як краще дебютне кіно.

  • Євген Єльчин «Сталінський ніс»

Книга про великий червоний терор, в якій описано лише один день звичайного радянського школяра. Однак за цей день відбулося безліч подій, які змінили життя Сашка Зайчика. Його батька, героя і офіцера НКВС, заарештували. Сам хлопчик став причиною арешту вчителя. Обличчя Сашка зафарбовують чорнилом на груповому фото, а на прикінці він ще й відбив ніс на погрудді товариша Сталіна.

Автор книги народився в Ленінграді, звідки у 1983 році емігрував до Америки. Спочатку «Сталінський ніс» був написаний англійською мовою і опублікований у США в 2011 році, а в 2012-му за цей твір Євген Єльчин отримав нагороду John Newbery Medal. Рік потому книгу переклали російською. Серед російськомовних читачів «Сталінський ніс» викликав резонанс і палкі суперечки.

  • Гері Шмідт «Поки нормально»

Історія про хлопчину-хулігана з простої робітничої сім'ї, яка живе, ледь зводячи кінці з кінцями. Батько грубий і постійно б'ється, середній брат пускається берега, а старший повертається з В'єтнаму безногим сліпим калікою. Не зважаючи на важкі теми, які обговорює автор, кніга сповнена оптимізму і життєвої сили. Шмідт ніби говорить, що дружба, любов і взаємодопомога – це той канат, який витягне вас з будь-якої життєвої колотнечі.

Гері Шмідт – батько шістьох дітей і викладач англійської мови в університеті Calvin University. Також він викладає письменницькі курси в тюрмах і центрах утримання під вартою. Себе називає практикуючим християнином. Також автор є лауреатом премії John Newbery Medal.

Фотогалерея
Фото: Lavka Babuin

Фото: Lavka Babuin

Фото: Rozetka

Фото: Rozetka

Фото: Amazon

Фото: Amazon

Фото: Amazon

Фото: Amazon

Фото: Amazon

Фото: Amazon

Фото: Lavka Babuin Thumb Фото: Rozetka Thumb Фото: Amazon Thumb Фото: Amazon Thumb Фото: Amazon Thumb
Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times Життя

Рецепт дня: сливовий пиріг від The New York Times