Facebook Pixel

Ходьба може компенсувати негативні наслідки сидячого способу життя — дослідження

Здоров'я

Ходьба може компенсувати негативні наслідки сидячого способу життя — дослідження

Ходьба може компенсувати негативні наслідки сидячого способу життя — дослідження

Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, можуть запобігти шкідливим наслідкам сидіння, збільшивши кількість пройдених кроків. Зокрема, проходження щодня від 9 тис. до 10 тис. кроків є оптимальним для протидії сидячому способу життя.

Про це йдеться в дослідженні міжнародної групи вчених, яке вони публікували British Journal of Sports Medicine, передає ScienceAlert.

Останнім часом люди все більше ведуть малорухливий спосіб життя. Він підвищує шанси померти від серцево-судинних захворювань, збільшує ризик раку та діабету, а також зменшує тривалість життя. Однак ці ризики нижчі для людей, які ходять більше і швидше.

Крім цього, як з’ясували дослідники, ходьба може компенсувати негативний вплив від сидячого способу життя.

Quote«Це в жодному разі не є «дозволом на вихід із в’язниці» для людей, які тривалий час ведуть малорухливий спосіб життя. Однак він містить важливе повідомлення для громадської охорони здоров’я про те, що будь-який рух має значення і що люди можуть і повинні намагатися компенсувати наслідки для здоров’я від сидіння, збільшуючи щоденну кількість кроків», — сказав вчений зі здоров’я населення Метью Ахмаді з Сіднейського університету в Австралії.

Так, Ахмаді та його колеги проаналізували дані 72 174 волонтерів. Також науковці мали дані про загальний стан здоров’я учасників експерименту за майже 7 років.

На період дослідження учасники носили наручні акселерометри протягом 7 днів, щоб оцінити рівень своєї фізичної активності. Зокрема, за допомогою цього дослідники могли відстежувати їхню кількість кроків, а також час, який вони проводили сидячи.

Вчені з’ясували, що від 9 тис. до 10 тис. пройдених протягом дня кроків є оптимальними для протидії сидячому способу життя. Зокрема, ходьба знижує ризик серцево-судинних захворювань на 21% і ризик смертності від них на 39%.

Крім цього, навіть 4 тис. та 4,5 тис. пройдених кроків можуть на 50% компенсувати негативні наслідки сидячого способу життя.

Післяобідній сон покращує здатність мозку розв'язувати задачі — дослідження Здоров'я

Післяобідній сон покращує здатність мозку розв'язувати задачі — дослідження

Ніч без сну може підвищити ризик діабету та серцево-судинних хвороб — дослідження Здоров'я

Ніч без сну може підвищити ризик діабету та серцево-судинних хвороб — дослідження

Які медичні послуги можна отримати у сімейного лікаря безоплатно Здоров'я

Які медичні послуги можна отримати у сімейного лікаря безоплатно