Facebook Pixel

У Києві дорожчають новобудови: чого чекати від цін на нерухомість

Поряд зі збільшенням середньої ціни квадратного метра на ринку житла намітилися позитивні тенденції в структурі попиту. В умовах ослабленого долара покупець розглядає сегмент новобудов як інвестиційно привабливий. Середня площа квартири збільшується, зростають у ціні двокімнатні та трикімнатні планування, які ще рік тому продавалися в останню чергу.

У лютому 2020 року середня вартість квадратного метра, за даними порталу ЛУН.uа, склала 24,5 тис. грн/кв. м. У порівнянні з січнем вона збільшилася на 500 грн, або 2,1%. Мінімальна вартість збільшилася не так суттєво — всього на 200 грн, або 1,2%, до 16,8 тис. грн/кв. м.

У доларах ситуація за місяць ніяк не змінилася: $990/кв. м і $670/кв. м відповідно.

Що стосується цін на квартири в районах столиці, то картина в лютому виглядає наступним чином. У гривневому еквіваленті подорожчав за місяць квадрат на Печерську — на 3 тис. грн, або 6,7%, до 47,5 тис. грн, у Святошинському районі — на 900 грн, або 4,6%, до 20,6 тис. грн, Солом'янському районі — на 500 грн, або 2,3%, до 22,5 тис. грн, Голосіївському районі — на 200 грн, або 0,8%, до 25 тис. грн, Дарницькому районі — на 100 грн, або 0,5%, до 19,6 тис. грн.

В Оболонському, Подільському та Деснянському районах ціни просіли — на 300 грн, або 1,4%, до 20,8 тис. грн; на 500 грн, або 2,2%, до 22,6 тис. грн і на 100 грн, або 0,5%, до 19 тис. грн відповідно.

У Шевченківському та Дніпровському районах середні ціни в лютому не змінилися — 32,2 тис. грн/кв. м і 20 тис грн/кв. м.

В американській валюті у більшості столичних районів середні ціни в новобудовах за місяць просіли, впавши на 2-5%. Подешевшали ЖК у Подільському районі — на $50, або 5,2%, до $910, Деснянському — на $20, або 2,5%, до $770, Дніпровському — на $20, або 2,4%, до $810, Шевченківському — на $30, або $2,2%, до $1,3 тис., Солом'янському — на $20, або 2,2%, до $900, Оболонському — на $20, або 2,3%, до $850, у Голосіївському — на $20, або 2%, до $1 тис. У Дарницькому районі в лютому ціна не змінилася і залишилася на рівні $800/кв. м. А у Святошинському та Печерському районі, навпаки, зафіксовано зростання — на $30, або 3,7%, до $840 і на $80, або 4,4%, до $1,9 тис.

Як пояснили The Page девелопери, на середню ціну квадратного метра в лютому вплинуло одразу декілька факторів. По-перше, будматеріали і робоча сила тягнуть пристойний шматок з бюджету будівництва, впливаючи на ціну квадрата. Сюди ж додаються дорогі роботи з озеленення, будівництва інфраструктури і облагороджування території поза ЖК.

По-друге, підштовхнула ціни до зростання і активізація з боку покупців, які восени минулого року та перші два місяці нинішнього не виявляли особливого інтересу до первинного ринку, побоюючись вскочити в халепу через сумний досвід з «Укрбудом». Але тільки-но зростає попит, забудовники відчувають можливість грати на підвищення.

QuoteПідштовхнула ціни до зростання і активізація з боку покупців, які восени минулого року та перші два місяці нинішнього не виявляли особливого інтересу до первинного ринку. Але тільки-но зростає попит, забудовники відчувають можливість грати на підвищення.

Стримуючим фактором для ринку виступало також сповільнення зростання реальних доходів, що спостерігалося під кінець року. Наприкінці 2019 року воно було приблизно на рівні 4,9% проти майже 11%, яке фіксували 2017-2018 рр.

До того ж будівельні компанії не балували стартами продажів нових цікавих проєктів, відкладаючи їх на кінець зими — початок весни. Звичайно, платоспроможний попит чекав на поповнення «вітрини» первинного ринку. Зимовий період затишшя позаду — на ринок чекає весняна активізація.

На даний момент зберігається високий інвестиційний попит, що зростає пропорційно до того, як просідає долар і зменшуються ставки за депозитами. Його можна поділити на дві складові: традиційні короткострокові спекуляції, коли купується житло на етапі котловану і продається за більш високою ціною квадрата в момент здачі будинку; а також довгострокові інвестиції в житло для подальшої оренди.

Не варто списувати з рахунків великий відсоток тих, хто зацікавлений у купівлі житла для себе. Цікавою тенденцією стало збільшення числа тих, хто покращує свої житлові умови за рахунок покупки квартири більшої площі. Саме це впливає на зростання угод у сегменті трикімнатних квартир у ліквідних проєктах (з вигідним місцем розташування, розвиненою інфраструктурою, мікс-форматом). Їх число, за даними забудовників, у середньому за останні пів року зросло на 30%.

До речі, покупцям, які накопичили початковий внесок від 20% вартості квартири, не варто чекати ані істотного падіння цін за рахунок курсових коливань, ані дешевої іпотеки, ані більшого зниження ставок. Найближчого кварталу вартість квадратного метра в середньому може зрости на 2-3% за рахунок збільшення ціни на будматеріали та будівельно-монтажні роботи, водночас в окремо взятих комплексах зростання цін може досягти за цей період і 5-7%. Зрозуміло, йдеться про ліквідні концепції багатофункціональних комплексів, формати «місто в місті», екопроєкти, концепції live-work-play та інше. Привабливі за ціною та якістю варіанти «йдуть» у першу чергу, а девелопери, спостерігаючи платоспроможний інтерес до проєкту, сміливо підвищують цінник.

Подякувати 🎉