Попередній договір купівлі-продажу новобудови в Україні: як скласти і що потрібно знати

Особливості підписання попереднього договору купівлі-продажу в Україні / pixabay

Попередній договір купівлі-продажу нерухомості в Україні — поширена практика. Його підписують із покупцями квартир у новобудовах на етапі, коли будинок ще не введено в експлуатацію або він ще будується. Щоб грамотно купити об'єкт нерухомості та мінімізувати можливі ризики, покупцеві необхідно знати низку юридичних тонкощів. Нижче The Page розповість про те, на що варто звернути увагу під час оформлення попереднього договору купівлі-продажу квартири в новобудові.

Попередній договір купівлі-продажу квартири: що це таке

Попередній договір купівлі-продажу — це угода між покупцем і продавцем нерухомості, згідно з яким сторони збираються надалі укласти основний договір купівлі-продажу.

Фактично це договір про наміри, у якому чітко прописано технічні характеристики майбутньої квартири, її номер, специфікація.

Щоб попередній договір купівлі-продажу квартири був чинним, його важливо оформити в присутності нотаріуса. Він засвідчить угоду і внесе договір у базу.

На що варто звернути увагу в попередньому договорі купівлі-продажу нерухомості

У попередньому договорі купівлі-продажу квартири в новобудові обов'язково має бути прописаний строк підписання основного договору. Зрозуміло, ніхто в Україні не може гарантувати, що затримок із введенням будинку в експлуатацію не буде, утім, зверніть увагу, як саме сформульований пункт про підписання основного договору.

Зазвичай досвідчені забудовники закладають додатковий квартал на всі моменти, пов'язані з отриманням сертифікату про введення об'єкта в експлуатацію.

Зверніть увагу на прописані детальні характеристики об'єкта: будівельну адресу, номер секції, квартири, поверх, кількість кімнат, загальну й житлову площу.

Має бути розписаний також порядок передачі нерухомості й прописаний пункт про порядок внесення змін до попереднього договору. Це для того, щоб убезпечити себе від будь-яких сюрпризів.

У попередньому договорі купівлі-продажу нерухомості від забудовника має бути чітко зафіксована ціна, за якою об'єкт переходитиме до вас за основним договором. Якщо йдеться про розстрочку, то має бути вказаний порядок виплат і погашення заборгованості.

Зверніть увагу на штрафні санкції за порушення умов попереднього договору купівлі-продажу для сторін — і для покупця, і для забудовника.

Порядок придбання квартири в новобудові за попереднім договором купівлі-продажу

Схема, за якою укладається попередній договір купівлі-продажу нерухомості, проста. Сторони зобов'язуються в установлені строки здійснити операцію й підписати основний договір, згідно з яким забудовник виконує зобов'язання щодо будівництва та передачі конкретної квартири в конкретному будинку.

Покупець ще на етапі підписання попереднього договору здійснює авансовий (його ще називають гарантійний) платіж: це може бути 100% оплата або частина вартості житла, а залишок виплачується в розстрочку.

Під час підписання основного договору внесена сума не повертається, оскільки вона йде в залік оплати за об'єкт нерухомості.

Після введення будинку в експлуатацію забудовник зобов'язаний передати квартиру покупцеві, а той прийняти її, підписавши відповідний акт приймання-передачі, а потім сторони підписують основний договір купівлі-продажу нерухомості.

Читати на The Page