Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін обмежив забудовникам можливість продавати квартири, поки будинок не введено в експлуатацію

Кабмін затвердив мінімальний відсоток гарантійної частки об'єктів будівництва.

Кабмін затвердив мінімальний відсоток гарантійної частки об'єктів будівництва.

У вівторок, 3 січня, Кабмін постановою затвердив мінімальний розмір гарантійної частки будівництва. Він становитиме 10% загальної площі майбутнього об’єкта для Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова та 5% — для інших населених пунктів, повідомила прес служба Мінекономіки

Гарантійна частка обтяжуватиметься державою. Іншими словами, частина нерухомості, що будується, перебуватиме в заставі до моменту здачі об’єкта.

QuoteЦе рішення, по-перше, зберігає наявні стимули роботи будівельної галузі. По-друге, мотивуватиме забудовника завершувати об’єкти будівництва, щоб зняти з нього обтяження та отримати прибуток. По-третє, надає достатні гарантії для завершення будівництва третіми особами. — зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін.

Нагадаємо, у вересні 2022 року Президент підписав Закон України «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», який запроваджує норму щодо гарантійної частки.

Суть нововведення в тому, що речові права на частину площі нового об’єкта передаються державі, доки будинок не приймуть в експлуатацію. Мета цього — гарантувати, що об’єкт буде добудований іншим забудовником у разі банкрутства, фінансової неспроможності замовника чи девелопера будівництва.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини