Facebook Pixel

Андрій Садовий: «Львів може розмістити додатково 100 тисяч людей»

Загроза військового вторгнення Росії в Україну змусила чимало дипломатів та іноземних представництв перебратися зі столиці до Львова. Починаючи з грудня, до міста активно переїжджають кияни та жителі інших міст України. А ціни на нерухомість, за даними рієлторів, уже підросли на 15%.

Про те, як змінилося місто і скільки воно готове прийняти за надзвичайних обставин, The Page розпитало міського голову Львова Андрія Садового.

- Уже третій місяць поспіль до Львова активно переїжджають люди з усієї України. Говорять, що сюди приїхало стільки киян, що вже час називати Львів другою столицею.

- Сьогодні точно можна сказати, що до Львова приїхало багато дипломатів. Зокрема, у місті розмістили свої амбасади США, Канада, Австралія, Велика Британія, Нідерланди та Данія. Також приїхало багато дипломатів з інших посольств, водночас перші керівники залишаються в Києві.

Передусім подяка дипломатам за те, що вони залишилися в Україні. По-друге, я вважаю, що цей переїзд є тимчасовим і вони скоро повернуться до столиці. Але думки відкрити генеральне консульство у Львові народилися в багатьох, і я це можу тільки вітати.

- І все-таки приїхало й багато простих людей з усієї країни. Як це позначилося на житті міста?

- Наразі ми не спостерігаємо якоїсь аномальної активності. Львів зазвичай приймає дуже багато гостей у різні місяці. І зараз нормальна активність щодо готелів, хостелів.

- За даними рієлторів, люди не тільки тимчасово переїжджають до Львову, унаслідок чого зросла оренда, українці з різних міст активно вивчають питання купівлі житла.

- Помешкання у Львові часто купують громадяни України, які живуть у різних містах. Дуже часто вони працюють за кордоном, але хочуть повернутися в Україну й обирають для цього Львів. Тому активність спостерігається. Але вона завжди була. Зараз, можливо, вищий попит, ніж зазвичай, з огляду на питання безпеки.

- Чи можна сьогодні назвати Львів безпечним містом із погляду екстрених ситуацій?

- Якщо сюди переїхали всі головні амбасади, це означає, що вони вважають місто безпечним. Ми постійно працюємо над підвищенням рівня безпеки на різних рівнях.

Львів був, є й завжди буде безпечним містом, і ми дуже багато коштів інвестуємо в мережі, інфраструктуру, комунікації.

Торік ми розпочали великий проєкт спільно з Посольством Великої Британії. Ми напрацьовуємо так званий «резилієнс резиденс» — показник стійкості міста до різних екстраординарних, надзвичайних ситуацій. Керівництво міста також пройшло вишкіл у Йорку. Бо в нашій країні бояться передбачати погані події. А ми їх завбачаємо й готуємося до них. Це дає більше впевненості місту.

- Чи готова комунальна сфера Львову до великого напливу гостей?

- А ми підготували місто до життя в умовах екстремальної ситуації. Зокрема, можемо подавати до Львова воду за умов повної відсутності електроенергії (йдеться про санітарний об’єм).

Також ми маємо тримісячний запас медикаментів, закупили достатньо дизельних генераторів. Маємо великий запас палива. Тобто ми підготувалися до життя в екстремальних умовах. І, звісно, це дає нам більше впевненості в завтрашньому дні.

- Скільки людей готовий прийняти Львів у разі надзвичайної ситуації?

- Насамперед ми маємо думати, як захищати наші міста й нашу країну. Але справді треба мати готовність допомагати один одному. Сьогодні ми маємо дуже чітку координацію між містами Західної України, містами Львівської області. Кожне місто має свої відповідні евакуаційні плани.

Якщо говорити про Львів, у нормальному режимі ми готові прийняти приблизно 100 тисяч людей, максимум 200 тисяч.

Якщо говорити про Львівську область, то за допомогою держави можна розмістити до 1 мільйона людей. Якщо говорити про Західну Україну загалом, гадаю, можна говорити і про 3 мільйони — за умови, якщо над цим добряче попрацювати.

- У якому вигляді це може бути?

- Як і скрізь, у Львові під час надзвичайних ситуацій усе навчання припиняється. Місто має велику кількість студентів, які мешкають у гуртожитках, які винаймають помешкання в хостелах. Звісно, це екстраординарне навантаження на місто. Але ви розумієте, що сьогодні в цьому світі може бути будь-що.

Ми вже маємо за плечима досвід 2014 року, коли місто прийняло майже 10 тисяч гостей з окупованих територій: Донецька, Луганська, Криму. Тому готуємося до подібних випадків з огляду на наш попередній досвід.

Подякувати 🎉