Facebook Pixel

Тактика випаленого Донбасу: росіян кидають у бій малими групами й без танків, але після арти

Російські командири, загнані в глухий кут українським опором і організаційними проблемами, переключилися на атаки меншими підрозділами.

Це свідчить про те, що амбіції окупантів стали скромними навіть у тактичному масштабі, повідомив Пентагон, пише The Washington Post.

Як пояснюють американські військові аналітики, командири зазвичай використовували батальйонні тактичні групи, які налічували кілька сотень солдатів, для маневрування на полі бою.

Але тривалі бої на Донбасі та майже зупинений наступ призвели до того, що тепер використовуються менші підрозділи, розповідає на умовах анонімності представник Міністерства оборони США.

Іноді атаки ведуть армійські роти, що налічують від кількох десятків до 100 солдатів.

Ці зменшені підрозділи також скоротили свої завдання, зосередившись на певних містах, селах і навіть перехрестях.

Але інша тактика не змінилася, наприклад, артилерійський обстріл із подальшим наступом наземних військ.

Фото: Міноборони України

Фото: Міноборони України

Водночас такий наступ стає менш ефективним, оскільки окупанти не завжди маневрують в тандемі з підтримкою танків та інших підрозділів, як раніше.

На жаль, російські війська досягли помітних успіхів між південними містами Херсоном і Миколаєвом у напрямку Чорного моря та на захід від Донецька.

Вочевидь, тут у бій кинули більше людей і техніки в спробі з'єднатися з іншими військами, що застрягли в регіоні.

Утім, українські військові з Донбасу констатують, що росіян у бій кидають чимало, навіть і малими групами. Тактика боя справді така, як описує Пентагон: спочатку обстріли артилерією, аж поки на місці обстрілу не залишиться випалена земля, а українці не відступлять, потім — наземний наступ.

До того ж росіяни своїх солдатів не бережуть, тоді як наші намагаються зберегти більше особового складу вцілілим. Тож поки на території України є військові окупанти (їх меншає, а швидко замінити й підготувати нових бійців важко) та артилерія (вона закінчиться нескоро), тактика хоча й дуже сповільнено, але працює.


Контекст.

Подякувати 🎉